Nākamnedēļ stājas spēkā aizliegums uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles 15

Nākamajā otrdienā, 4.maijā, stāsies grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas Latvijā paredz aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles un piedalīties interaktīvajās izlozēs, pavēstīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Viņa skaidroja, ka azartspēļu organizētājiem no 4.maija ir pienākums nodrošināt, lai uzturlīdzekļu parādnieks neatrastos azartspēļu organizēšanas vietās un viņam tiktu liegta piekļuve interaktīvo azartspēļu tīmekļvietnēm.

Azartspēļu organizētāji, veicot visu personu identifikāciju, kuras vēlēsies iekļūt azartspēļu norises vietās klātienē vai tiešsaistē, pārbaudīs, vai tās nav iekļautas Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā.

Pēc Birnes stāstītā, azartspēļu organizatori nepieciešamo informāciju iegūs no Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistra, izmantojot Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas uzturētu, autorizētu datu attēlošanas risinājumu.

Savukārt fonds nodrošina datu nodošanu Inspekcijai, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāja datu izplatīšanas tīklu saskaņā ar valsts informācijas sistēmu savietotāja lietošanas kārtību.

Plašāka informācija pieejama arī Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas tīmekļvietnē. Informāciju par personas esamību uzturlīdzekļu garantiju fonda parādnieka statusā un aktuālo parāda apmēru var iegūt, izmantojot portālā "Latvija.lv" izvietoto elektronisko pakalpojumu.

Jau ziņots, ka Saeima 8.aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz aizliegt uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Parlaments atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz īstenot pilotprojektu attiecībā uz uzturlīdzekļu nemaksātājiem par viņu parāda lietas nodošanu ārpustiesas piedziņai un noteikt aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles.

Kā iepriekš informēja Tieslietu ministrijas (TM) Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa, pilotprojekts par ārpustiesas piedzinēju piesaisti izstrādāts ar mērķi panākt saistību izpildi pirms to nodošanas piespiedu izpildei, un pilotprojekta ietvaros TM plāno iepirkuma procedūras rezultātā piesaistīt uzturlīdzekļu parāda atgūšanai ārpustiesas piedziņas pakalpojuma sniedzējus.

Ārpustiesas piedziņa no uzturlīdzekļu parādniekiem tiks veikta pirms lēmuma par uzturlīdzekļu izmaksu nodošanas piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam. Ja tomēr uzturlīdzekļu parādnieks nesadarbosies ar ārpustiesas piedzinēju, lieta tiks nodota jau zvērinātam tiesu izpildītājam.

Pēc TM sniegtās informācijas, kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parādsaistības pret valsti uz 2021.gada janvāri pārsniedz 403 miljonus eiro.

Lai sekmētu bērnu interešu tiesības un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu - bērnu nodrošināšanu ar uzturlīdzekļiem, ar likumprojektu tiek plānots noteikt papildu jaunu ierobežojumu uzturlīdzekļu parādniekam, proti aizliegumu spēlēt azartspēļu un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles un interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Resnais

par laimi tas neattiecas uz parādniekiem, kas dzīvo UK..

pirms 6 dienām, 2021.04.30 12:16

Tas pats Jānis

Nu, hvz, kāda tur laime - uzp***t kādai sīci un aiztīties. Gaumes jautājums vai gribas būt cilvēkam, vai morālam invalīdam.

pirms 6 dienām, 2021.04.30 14:12

Resnais

invalīds tu varbūt būsi sievietes acīs, bet kam par to bēda, ko kāda zoss domā? Bērniem tu vienalga būsi tētis, kuru gaidīs ciemos, kad tas brauks uz Latviju, lai nomainītu id kartiņu.

pirms 5 dienām, 2021.04.30 22:32

Tas pats Jānis

Nevis tētis, bet uzp***ējs. Izskatās, ka pats esi no tās sugas, vai ne? Žēl, ka tādi pamanās vairoties un bojā genofondu, bet nu tāda ir daba.

pirms 5 dienām, 2021.05.01 17:40

Resnais

Janci, tu man stāsti teoriju, bet dzīvē viss ir savādāk, lai kā tev to negribētos.

pirms 5 dienām, 2021.05.01 17:48

Tas pats Jānis

Dzīvē viss ir daudz labāk - sieviete satiek jaunu normālu cilvēku un palūdz apsēklotājam vairs nerādīties acīs, lai netiktu veikta minētā personāža sejas vaibstu korekcija un ar to arī viņa dalība stāstā beidzas. Maksimums ir viena papildsērija, kurā varonis ignorē draudzīgo ieteikumu un nolemj pārbaudīt procedūru pats.
Nu un man tas ir pilnīgi pie kājas, jo neesmu ne viens ne otrs, bet pazīstu cilvēkus no abām pusēm un esmu priecīgs, ka tirliņi paliek aiz borta.

pirms 5 dienām, 2021.05.01 18:34

Resnais

Janci, tu piemirsi vienu būtisku aspektu. Dzīvē ir kā tu saki apsēklotāja māte, kas bērnam ir mīļa ome un apsēklotājam mīļa mamma. Tad nu pie šīs omes bērns mēdz ciemoties, un tīŗi nejauši tur uzrodas arī apsēklotājs, ko ome sauc par tēti. Saprotams, ka jaunajam normālajam tur ir ienaidnieka teritorija, kur durvis viņam ir slēgtas. Tur ir daudz planšetes un daudz končas, tāpēc nav nekāds brīnums, ka to jauno normālo, kas mājās liek tīrīt tualetes podu un liek gulēt iet, bērns par tēti nesauc. Tad nu par bērna uzturu maksā valsts, bet tētis priecājas, kā aug viņa bērns. Saprotams, ka līdzšinējie ierobežojumi ne tiesību iegūšana ne azartspēles viņu nekādi neskar un arī valsts iespējas piedzīt no šī te UK dzīvojošā ir nekādas. Dzīvo, dzer alu un pēc alus paliek vaļsirdīgs... Tāda jančuk ir dzīve... Tagad tikai netiek uz LV jo kovids.

pirms dienas, 2021.05.04 12:26

Tas pats Jānis

Nu, resnais, esi gan tu to alu pārdzēris...
Labi vien ir, ka netiec mājās - šeit pārāk skarbi apstākļi cilvēkiem, kam pauris nestrādā.
Žēl arī, ka tavā gadījumā bērns tiek uzpirkts ar spīdīgām mantiņām un jau no bērnības tiek audzināta prostitūta, bet nu nevar visi tapt par cilvēkiem.
Bet nu malas skats pa rubli - mazliet gribas korķēt, neskatoties uz to, ka nekādu ilūziju uz parastajiem lauķiem man nav.
Bet apsēklotājs var neuztraukties, jo agri vai vēlu no viņa tiks piedzīta tā naudiņa - valsts nav tā, kas piedos parādus. Sakrās paprāvāku summiņu, iesūdzēs tiesā, UK izdos un personāžs beidzot zaudēs savu bravūru. Pat alus nepalīdzēs.

pirms dienas, 2021.05.04 19:18

Zewa

Kad ārzemēs mūsu feminas izšķiras,un ar bērniem atbēg uz Latviju.Tad mūsu tiesas,bērnus parasti atdod bijušajiem vīriem.Normāla valsts diez vai tā darītu.

pirms 4 dienām, 2021.05.01 21:18

Tas pats Jānis

Normālas valsts normāli pilsoņi diez vai mestos apprecēt citas etniskās piederības personas, labi apzinoties, ka ar tiem nav nekā kopēja, neskaitot dzimumorgānus... Bet dažām sievietēm ļoti gribās eksotiku. Nu un par eksotiku jāmaksā dārgi, kā rāda pieredze.
Tikai tas viss nekādi nav saistīts ar uzturlīdzekļu nemaksāšanas tēmu.

pirms 4 dienām, 2021.05.02 12:14

:DDD piekrītu Jānim!

Latvietes ir pasistas uz eksotiku - jo ar dīvaināku ādas krāsu un svešāku reliģiju jo labāks! :DDD Bet scenārijs parasti viens - pēc laika čambu vambu cilts iedzimtais sāk zelteni sists kā kuci un tad var skriet atpakaļ uz dzimteni lūgt palīdzību.

pirms 3 dienām, 2021.05.03 15:14

Resnais

te nu jancim jāpiekrīt.

pirms dienas, 2021.05.04 11:56

Tas pats Jānis

Nē - tikai ar rokas drezīnu!

pirms dienas, 2021.05.04 09:12

Gremlins

Rikoju privatus pokera macus, protams, uz normalu kapostu.

pirms dienas, 2021.05.04 07:26

Asā hronika