Negadījumā sūkņu stacijā Jelgavā jūnija sākumā bojāgājušais bija saindējies ar tvana gāzi 3

Vīrietis, kurš gājis bojā pēc negadījuma sūkņu stacijā Jelgavā, bija saindējies ar tvana gāzi, aģentūru LETA informēja Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāve Megija Ekkerte.

Par nelaimes gadījumu Strautu ceļā Jelgavā ir saņemts ekspertīzes slēdziens, kurā norādīts, ka galvenais nelaimes gadījuma darbā nāves cēlonis ir saindēšanās ar tvana gāzi. Taču izmeklēšana par negadījumu vēl turpinās.

Ziņots, ka jūnija sākumā SIA "Jelgavas ūdens" sūkņu stacijā Jelgavā noticis negadījums, kurā cieta divi vīrieši, un viens no viņiem tika ievietots medicīniskās iestādes intensīvās terapijas nodaļā, taču vēlāk miris. 

Zināms, ka negadījumā iesaistīti divu uzņēmumu darbinieki. Viens pārstāv "Jelgavas ūdeni", bet otrs esot kāds komersants no Rīgas. Smagāk cietušais, nu jau dzīvību zaudējušais, ir dzimis 1981.gadā, otrais vīrietis - 1970.gadā.

"Jelgavas ūdens" prokūriste Indra Bērziņa aģentūrai LETA apstiprināja, ka negadījums noticis uzņēmuma sūkņustacijā, taču tas neesot saistīts ar uzņēmuma pasūtījumiem vai dotajiem uzdevumiem. Pēc Bērziņas teiktā, smagāk cietušais ir cita uzņēmuma darbinieks, bet "Jelgavas ūdens" darbinieks centies viņam palīdzēt.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ūdens

''...negadījums noticis uzņēmuma sūkņustacijā, taču tas neesot saistīts ar uzņēmuma pasūtījumiem vai dotajiem uzdevumiem.'' Tā nedaudz dīvaini...tātad, sanāk ka pa sūkņu staciju var vazāties un akās līst kas grib...un tā redzi sagadījies ka sagribējās tāpat vien uz savu galvu ''aiz neko darīt'' tur līst Jelgavas ūdens darbiniekiem...un pat no Rīgas cilvēks atbraucis, lai līstu akā. Var jau muldēt.

pirms gada, 2019.09.01 19:35

Jelgavnies

Valsts darba inspektors ekspertīzes slēdzienā minēts ,ka nelaimes gadījuma galvenais cēlonis ir saindēšanās ar tvana gāzi. Tvana gāze jeb oglekļa monoksīds (tvana gāze, tvans, CO). Oglekļa monoksīds veidojas visu oglekli saturošo vielu nepilnīgas sadegšanas procesos.Kur avārijai akā varētu būt sakars degšanas procesiem?Līdzīga avārija bija notikusi senāk.Tad avārijas cēlonis bija Metāna gāze un darba drošības instrukciju neievērošana. Metāns( CH4 ) ir galvenā dabasgāzes sastāvdaļa ( 70—90 %).Par pieļauto darba drošības noteikumu un instrukciju neievērošanu atbildība būtu jāprasa no galvenās atbildīgās amatpersonas.

pirms gada, 2019.09.02 17:23

J

Piekrītu Jelgavniekam ka kādam būtu jāatbild un jāpasēž. Un, kā jau minēja, tas nav pirmais šāds negadījums Jelgavā...un ne pēc viena neviens nav sēdējis. Rāviņa pilsētā izaugsmei viss ideālā kārtībā un visi laimīgi(laimīgi piesegtie arī)...izņemot tie, kuri vairs nav starp dzīvajiem.

pirms gada, 2019.09.02 19:02

Asā hronika