No 1.janvāra daļā Latvijas vairs nebūs aizliegts atrasties publiskās vietās ar atvērtu alkohola iepakojumu 8

Saistībā ar administratīvo pārkāpumu sistēmas reformu no 2020.gada 1.janvāra daļā Latvijas pilsētu un novadu vairs nebūs spēkā aizliegums publiskās vietās atrasties ar atvērtu alkohola taru, noskaidroja aģentūra LETA.

Tieslietu ministrijā (TM) aģentūrai LETA skaidroja, ka jau 2014.gadā, kad noritēja darbs pie reformas, tika nolemts, ka atrašanās publiskā vietā ar atvērtu alkohola iepakojumu, netiks pārņemta likumprojektā "Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā", ne citos nozaru likumos. Šis informatīvais ziņojums tika saskaņots ar nozaru ministrijām, un tas nebija TM vienpersonisks lēmums.

Ministrijā arī norādīja, ka, vērtējot administratīvo atbildību par alkohola lietošanu sabiedriskās vietās no juridiskā aspekta, jānorāda, ka šim pārkāpumam, proti, rīcībai lietot alkoholu, ir problemātiski konstatēt nodarījuma bīstamību vai sabiedrisko kaitīgumu. Attiecīgi ministrijā skaidroja, ka alkohols pats par sevi nav aizliegta viela, kā tas ir, piemēram, narkotiku gadījumā. Arī, piemēram, smēķēšana, tāpat kā alkohola pārmērīga lietošana, var kaitēt veselībai, bet attiecībā uz to nepastāv vispārējs aizliegums smēķēt sabiedriskās vietās. Likumā ir paredzētas vietas, kur aizliegts smēķēt, lai aizsargātu to cilvēku veselību, kas varētu atrasties blakus smēķētājam.

TM uzsvēra, ka, ja alkohola lietošanas rezultātā persona traucē sabiedrisko kārtību, tad tas ir sīkais huligānisms, ir aizskartas sabiedrības intereses un nosakāms administratīvais sods.

Papildus ministrijā uzsvēra, ka sabiedriskās kārtības jomā pašvaldības saistošajos noteikumos var tikt paredzēti tādi administratīvie pārkāpumi, kas nav paredzēti likumā.

Latvijā ir deviņas republikas nozīmes pilsētas un četrām no tām sabiedriskās kārtības noteikumos nav noteikts aizliegums publiskās vietās atrasties ar atvērtu alkohola iepakojumu - Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī. Savukārt pārējās piecās pilsētās ir noteikti dažādi administratīvie sodi par šo pārkāpumu, noskaidroja aģentūra LETA. 

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu,

un policijai tagad būs sasietas rokas.Bravo likumdevējiem!

pirms gada, 2019.11.04 10:48

ome

Tagad atkal varēs droši pļēgurot uz ielas, parkos un citās vietās! Šausmas!
Kam par godu šis lēmums???

pirms gada, 2019.11.04 11:18

tautai jāzin varoņi

Tagad, ejot no puķu veikala uz Domi, Vecais mierīgi varēs korķēt vaļā, nu gluži kā pie sevis laukos.

pirms gada, 2019.11.04 11:27

savas tautas varonei

jau zinam, ka tev patīk būt tonusā un gānīt, ķengāt, apmelot un nepatiesi apkaunot cilvēkus, pēc tam tēlot laimīgu cietēju, jo neviens domes drauģelis neņem tevi savā kompānijā, bet izmanto savā labā, kas tevi tracina, jo zvērīgi gribas to limoņčiku, ko tev nav lemts saņemt, pārtiec tikai no pabirām kā maitas putns, bet tu jau arī esi putns agdamčika tonusā ar humpaļu lupatām mugurā. Tik ļoti tracina, ka neviens domes krēsls tev neder? :D :D :D

pirms gada, 2019.11.04 13:12

Zoo

Atvērta alkohola pudele un alkohola lietošana ir divi atsevišķi termini

pirms gada, 2019.11.04 12:46

es

Ar steku pa muguru, bertā iekšā un uz atļurbeni prom. Un tur tad vari skaidrot pārējiem par jēdzienu dažādību.

pirms gada, 2019.11.04 14:28

Zoo

"es", Tie laiki jau kādu brīdi ir beigušies, bet, ja, nu, tomēr dabon ar steku pa muguru, droši, būsi pelnījis :D
Laikam būsi pa krāgu dabūjis un pabaudījis Mākslas skolas pagrabiņa burvību :D

pirms gada, 2019.11.04 16:38

Asā hronika