No degošas mājas Jelgavā pašu spēkiem evakuējas seši cilvēki 1

Aizvadītajā diennaktī, no 2. septembra pulksten 6.30 līdz 3.septembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste.

Šonakt, pulksten 2.05, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Gatves ielā, deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas jumts jau deg ar atklātu liesmu pilnā platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas pašu spēkiem bija evakuējušies seši cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja ēku un vairāk cilvēkus tajā neatrada. Kopējā degšanas platība bija 90 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 4.22.

Pulksten 19.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jēkabpils novada Ābeļu pagastu, kur cilvēks bija apmaldījies mežā un jau vairākas stundas nevarēja atrast izeju. Izmantojot ugunsdzēsības automašīnas skaņas signālus un uzturot sakarus ar cilvēku pa telefonu, viņam tika norādīts pareizais virziens izejai no meža un stundas laikā cilvēks tika atrasts.

VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties mežā, neaizmirst par drošību. Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, tad nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai kam esat pagājis garām.

Foto: no arhīva

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Asā hronika