Norisināsies Tiesu izpildītāju diena, kurā bez maksas konsultēs par piedziņas vēršanu uz parādnieka naudas summām

Šodien visā Latvijā norisināsies ikgadējā Tiesu izpildītāju diena, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēs saņemt konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar piedziņas vēršanu uz parādnieka naudas summām, informēja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) pārstāve Baiba Litvina.

LZTIP priekšsēdētāja Iveta Kruka uzsvēra, ka naudas summu apķīlāšana bankas kontā ir viens no ikdienas saziņā biežāk sastopamajiem gadījumiem, kas izraisa pastiprinātu interesi un rada ļoti daudz jautājumu parādniekiem. Tostarp tiesu izpildītājiem tiek jautāts, kāpēc kontā nav saglabāta piekļuve noteiktiem pabalstiem, kāpēc tiesu izpildītājam pašam nav iespējams pārliecināties dažādās datu bāzēs, kādas summas parādnieks saņem ik mēnesi.

"Pēdējo pāris nedēļu laikā ļoti aktuāls bijis jautājums par Covid-19 vienreizējā ģimenes pabalsta 500 eiro apmērā par katru bērnu saņemšanu situācijā, kad ir nenokārtotas parādsaistības. Uz visiem šiem un arī citiem jautājumiem par piedziņas procesu iedzīvotāji varēs saņemt atbildi," sacīja Kruka.

LZTIP konsultācijas sniegs visas dienas garumā no pulksten 9 līdz 17.

Sazināties konsultācijai varēs telefoniski, zvanot pa tālruņa numuriem 67290005, 67294005, 67290006, vai elektroniski, rakstot uz "tidienas@lzti.lv".

Tāpat sazināties varēs ar saziņas lietotnes "WhatsApp" palīdzību, rakstot uz tālruņa numuru 27840355, kā arī rakstot LZTIP sociālajā medijā "Facebook".

Tiesu izpildītāju dienas ir LZTIP 2016.gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir sniegt plašāku informāciju par tiesu izpildītāju darbu Latvijā un dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas parādu atmaksas jautājumos.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. LZTIP ir tiesu izpildītāju pārstāvības institūcija, kuras pienākums ir rūpēties par nozarē strādājošo profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Asā hronika