"NP Jelgavas biznesa parka" ražošanas ēku dzēš vairāk nekā 30 ugunsdzēsēju no tuvākās apkārtnes (FOTO) papildināta 9

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste  informē, ka zvans par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku tika saņemts pulksten 10.01. Zināms, ka aizdegusies "NP Jelgavas biznesa parka" ražošanas ēka, kuras kopējā platība ir 30 tūkstoši kvadrātmetru. “Pagaidām nav zināms, cik liels ir ugunsgrēka aptvertais laukums,” teica V.Gribuste, piebilstot, ka dega tikai maza lielās un astoņus metrus augstās ēkas daļa. Viņa paskaidroja, ka ugunsdzēsēji vēl strādā lai novērstu uguns izplatīšanos ēkas siltinājumā.

 

VUGD pārstāve paskaidroja, ka glābšanas darbos tika mobilizēti 30 ugunsdzēsēji, kas ieradās ar astoņām autocisternām un vienām autokāpnēm. Dzēsa ne tikai Jelgavas daļa, bet arī Elejas, Kalnciema, Olaines, Dobeles, kā arī Rīgas ugunsdzēsēji. Ugunsgrēkā neviens nav cietis. Par ugunsgēka izcelšanās vietu un cēloņiem pagaidām ziņu nav.      

 

“Ziņas” novēroja, ka pie "NP Jelgavas biznesa parka" bija sapulcējušies vairāki desmiti uzņēmumu biznesa parkā izvieto uzņēmumu darbinieku, kas bija evakuēti no savām darba vietām. Vairums evakuēto bija ģērbti darba tērpos. Viņi gaidīja iespēju atgriezties uzņēmuma ģērbtuvē, lai uzvilktu drēbes, ar kurām varētu doties mājās.

 

Kāda kundze, kas teica, ka strādā šokolādes fabrikā SIA "Chocolette Confectionary",  pastāstīja, ka īsi pirms pulksten 10 kaimiņu noliktavā dzirdējusi sprādzienam līdzīgu troksni. Pēc tam viņai licies, ka kāds staigā pa ražošanas ēkas jumtu. “Tagad saprotu, ka sprādziens bija saistīts ar ugunsgrēku, bet troksnis uz jumta radās tādēļ, ka tas dega.” teica kundze. 


SIA “Chocolette Confectionary” biznesa attīstības direktors Guntars Dzērve paziņo: “Informējam, ka šodien Jelgavas biznesa parka teritorijā izcēlušais ugunsgrēks nav sācies SIA "Chocolette Confectionary" šokolādes ražotnē un liesmas nav skārušas ražotnes telpas”. 


VUGD informē, ka pēc palīdzības pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem vērsušies četri cilvēki. 


Pulksten  13.24 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos. Ēkā, kuras kopējā platība ir 30 000 kvadrātmetru , ugunsgrēks izplatījās 1600 kvadrātmetru platībā. Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi, lai pilnībā nodzēstu visas gruzdošās vietas.


Notikuma vietā ir izveidots ugunsgrēka dzēšanas vadības štābs, kurā iesaistījās industriālā parka pārvaldītājs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra, Valsts vides dienesta, Jelgavas pašvaldības policijas un A/S „Gaso” pārstāvji.

Notikušā iemeslus noskaidros Valsts policija.

 


Foto: Ruslans Antropovs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

siltais

"uguns izplatīšanos ēkas siltinājumā"
Rodas jautājums kādi materiāli tur tika izmantoti?

pirms gada, 2019.03.14 13:48

mhh

Silti un ugunsdroši. Projekta dokumentācijā...

pirms gada, 2019.03.14 15:55

Kāda kundze,

Krievu kantoris kur kā algu maksā kapeikas - SIA “Chocolette Confectionary”

pirms gada, 2019.03.14 13:48

ai vai vai

Kāda kundze, brauc uz Ģintermuižu...

pirms gada, 2019.03.14 21:52

Jautājumi

KURŠ UZŇÉMUMS TIEŠI DEGA??

CIK CIETUŠO/BOJĀ GĀJUŠO?

pirms gada, 2019.03.14 14:55

Atbilde

Noteikti nav neviena cietušā vai bojā gājušā!

pirms gada, 2019.03.14 16:20

gangsta

100 punkti apdrošināts viss un vajadzeja nokūpināt, lai piķi dabūtu

pirms gada, 2019.03.14 16:24

Kaspars

It ka varetu but SIA "Baltic Innovation Holding" ražotnē.

pirms gada, 2019.03.14 19:59

jj

buvējiet vēl ar jaunajiem naftas produktiem,brīnums kā tik lēni nodega.stulbums.

pirms gada, 2019.03.14 20:12

Asā hronika