Pabeigta pirmstiesas izmeklēšana par vīrieša slepkavību pagājušā gada septembrī Jelgavā

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, pēc rūpīgi veiktas pirmstiesas izmeklēšanas par slepkavību 2018. gada septembrī, kriminālprocesu nodevuši kriminālvajāšanas uzsākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai. Pirmstiesas izmeklēšanā ir nostiprināti pierādījumi pret aizdomās turēto – 1986.gadā dzimušu vīrieti, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Pagājušā gada oktobrī Kriminālpolicijas biroja darbinieki uzsāka kriminālprocesu par kāda vīrieša slepkavību Jelgavā. Vīrietis jau kopš septembra sākuma bija izgājis no savas dzīvesvietas Jelgavā un nebija atgriezies. Pieteikums par viņa pazušanu policijā tika saņemts dažas dienas vēlāk. Pamatojoties uz saņemto informāciju, policijas darbinieki nekavējoši uzsāka bezvēsts pazudušā vīrieša meklēšanu.

Vīrieša mirstīgās atliekas tika atrastas Jelgavas novada Platones pagasta mežā. Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, sākotnēji aizdomās par slepkavību tika aizturēti divi vīrieši. Izmeklēšanas laikā policija nostiprināja pierādījumus pret 1986.gadā dzimušu vīrieti, kuram tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanā pierādīts, ka noziedzīgam nodarījumam ir sadzīvisks raksturs, tas pastrādāts alkohola lietošanas laikā aizdomās turētā dzīvesvietā. Lietojot  alkoholu, izcēlās konflikts, kura laikā nodarīti miesas bojājumi 1973.gadā dzimušajam vīrietim. Lai slēptu noziegumu, upuris tika pārvietots uz netālu esošo mežu.

Krimināllikuma 116.pants nosaka, ka “Par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību), soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Foto: Valsts policija

Pievieno komentāru

Asā hronika