Par cilvēka atstāšanu bezpalīdzīgā situācijā, ja iestājusies tā nāve, rosina noteikt četru gadu cietumsodu 2

Par cilvēka atstāšanu bezpalīdzīgā, bīstamā stāvoklī, ja rezultātā iestājusies šī cilvēka nāve, vainīgajai personai kā maksimālais sods jāparedz brīvības atņemšana uz četriem gadiem, šādu rosinājumu Krimināllikuma grozījumiem iesniedzis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Tādu maksimālo sodu paredzēts ļaut piemērot par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī, ja palīdzības nesniegšana izraisījusi cilvēka nāvi vai citas smagas sekas.

Rosināts noteikt, ka par to varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Attiecīgais rosinājums iesniegts kā pašlaik noteiktā regulējuma papildinājums. Likumā jau ir paredzēts sods par daļu no augstāk minētā, bet nav atsevišķi izdalīts gadījums par soda apmēru, ja šāda rīcība būs izraisījusi viena cilvēka nāvi. Šajā formulējumā bez šī izdalījuma kā maksimālais sods paredzēta brīvības atņemšanu uz diviem gadiem.

Tāpat jau pašlaik likumā ir noteikts, ka, ja minētajos apstākļos palīdzības nesniegšana izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi, maksimālais sods ir brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lūdzu paskaidrojiet

Mūsu daudzdzīvokļu māju pagalmā pie atkritumu konteineriem siltākā laikā bieži redzami cilvēki "bezpalīdzīgā" stāvoklī - guļ uz zemes un nekustās. Kādai jābūt manai rīcībai lai es nepārkāptu likumu???

pirms gada, 2020.10.05 09:21

Skaidrojums

Tiem ir jånomirst un jo tas bus, jo labak prieks mums visiem, taj' skaita ari prieks atkritumu konteineriem.
Bet kriminalsodi kops esam brivi, gan ir vienreizeji , brivibas atnemsana uz vairakiem gadiem, piespiedu darbs vai NAUDAS SODS. Krievu laika tads idiotisms kriminalkodeksa gan nebija paredzets. Uz ko tas virza? Domaju, ka uz to, lai tiesa pasi cietusie, ja ir dzivi, vinu radinieki vai draugi. Ta tas bija 9O os gados.

pirms gada, 2020.10.05 12:14

Asā hronika