Par darbinieces žņaugšanu ar drēbju pakaramo atlaišanas laikā izglītības iestādes amatpersonai piespriež nosacītu cietumsodu 10

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ir piespriedusi pusgadu ilgu nosacītu cietumsodu kādai izglītības iestādes amatpersonai, kura kādas darbinieces atlaišanas laikā to sita un žņaudza ar drēbju pakaramo, vēstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Tajā rakstīts, ka noziedzīgais nodarījums noticis 2014.gadā, kad nolūkā izbeigt darba tiesiskās attiecības ar minētās izglītības iestādes darbinieci amatpersona savu padoto ieaicināja kabinetā. Amatpersona lūdza, lai izglītības iestādes darbiniece paraksta jau iepriekš sastādītu iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, bet darbiniece atteicās.

Pēc tam amatpersona, nolūkā panākt, lai darbiniece atlūgumu paraksta, satvēra viņu aiz matiem un, tā turot, vienu reizi tīši atsita viņu ar galvu pret durvīm, tīši ar drēbju pakaramo ne mazāk kā piecas reizes iesita darbiniecei pa ķermeni, kā arī žņaudza viņu, turot drēbju pakaramo viņai pie kakla, tādā veidā piespiežot pie sienas.

Laikā, kad amatpersona pielietoja pret darbinieci norādīto vardarbību, viņa vienlaicīgi vairākkārt pieprasīja, lai darbiniece paraksta iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Savukārt darbiniece šo amatpersonas prasību izpildīt atteicās.

Amatpersonas darbību rezultātā darbiniecei tika nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, tostarp smadzeņu satricinājums.

Tiesas spriedumā norādīts, ka bez nosacītās brīvības atņemšanas notiesātajai personai arī noteikts liegums ieņemt valsts amatpersonas amatu izglītības iestādē uz vienu gadu.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Nu ja

Smadzeņu satricinājums neskaitās vidējs miesas bojājums? Tādā gadījumā cik reizes katru dienu tādus "maznozīmīgus" smadzeņu satricinājumus drīkst veikt, kamēr tas pāriet vidēji smagā vai smagā miesas bojājumā? Bet ko es zinu, neesmu jau eksperts...

pirms gada, 2019.06.22 11:29

Tas pats Jānis

Smadzeņu satricinājums ir nekas vairāk, kā cietušā subjektīvs teksts, no kura ārsts uzstāda šo diagnozi. Es varu tūlīt pat aiziet uz slimnīcu un nosaukt pāris simptomus, uz kuru bāzes ārsts uzrakstīs - smadzeņtrīce. Īpaši naski uz to ir eksperti, kas raksta slēdzienu pogainajiem, uz kā bāzes, valsts uz kāda cita pilsoņa uzceļ pārsimts € administratīvajā.

pirms gada, 2019.06.23 09:56

Lunis

Kāpēc nav minēts amatpersonas dzimšanas gads, ko parasti dara? Ja jau tiesāts, tad vārds un uzvārds piecu gadu laikā būtu noskaidrojams. Kāpēc nav minēts? Varēja tad vismaz kurpju izmēru un svaru minēt.

pirms gada, 2019.06.22 17:12

to

Ja pat iestādes nosaukumu nenosauc.Tagad datu aizsardzība stāv virs kriminālnozieguma.

pirms gada, 2019.06.22 18:17

Tas pats Jānis

Tas nav kriminālnoziegums, jel viedais ekspert. Parasts administratīvais pārkāpums. Kriminālisti atradušies te...

pirms gada, 2019.06.23 09:58

yete

kriminālnoziegums tāds nieks vien ir toties datu aizsardzība Oi Oi joj svēta lieta sargā visus noziegumus un to veicējus ........

pirms gada, 2019.06.23 07:46

Laucenieks

Kādreiz idioti no PSRS lika izart āboliņa laukus un iesēt kukurūzu un cūku pupas. Rezultātā bija baigākā maizes problēma. Latvija tika putināta.
Tagad idioti no ES liek izdarīt visvisādas muļķības un pat noziedzīgas darbības, kas putina tautu dzīvi. Protams, tur, kur tautu vadītāji ievēro uzliktās aplamības. Skaidrs - Latvijā jau metas ievērot pirms ES uzliktām stulbībām, kad ir saklausījuši, ka it kā būšot tāds noteikums.

pirms gada, 2019.06.23 10:09

Nu ja Janim

Tu jau biji klāt,ja visu zini.Pieradis visus kritizēt.

pirms gada, 2019.06.23 12:05

tam pašam Jānim

Ja Tev ir tādi speciālisti, kuri uzstāda diagnozi no sarunas vien- tad priecājies un nevienam nestāsti. Smadzeņu satricinājumu konstatē ne pēc sausām sarunām, nevajag pļūtīt, ja reiz neko no medicīnas nesaproti. Saradušies te eksperti ar vilku suņa intelekta līmeni.

pirms gada, 2019.06.23 13:45

Asā hronika