Par mēģinājumu cietumā ienest astoņus ledusskapī paslēptus telefonus piespriež naudas sodu 4

Zemgales rajona tiesa Jelgavā ir piespriedusi 50 eiro lielu naudas sodu kādam vīrietim, kurš šā gada 3.janvārī Jelgavas cietumā mēģināja nelikumīgi ienest astoņus mobilos telefonus, kas bija paslēpti ledusskapī, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Tajā rakstīts, ka savā paskaidrojumā cietuma priekšniekam vīrietis norādījis, ka pērn augustā viņš ticis atbrīvots no Daugavgrīvas cietuma un savā dzīvojamā rajonā iepazinies ar kādu vīrieti, kuru sauca Andrejs, kurš decembra pēdējā nedēļā lūdzis notiesāto vīrieti uz Jelgavas cietumu aizvest ledusskapi. Savā paskaidrojumā vīrietis arī apgalvoja, ka viņš Andrejam vaicājis par to, vai ledusskapī nav paslēpti aizliegti priekšmeti, taču Andrejs šādas bažas esot noraidījis.

Taču tad, kad vīrietis 2.janvārī ieradies cietumā, lai nodotu ledusskapi, pie viņa pienāca cietuma darbinieki, kuri, pārbaudot ledusskapi, tā dzesēšanas šķidruma tvertnē atrada astoņus telefonus, piecas SIM kartes, kā arī vairākus lādētājus. Vīrietis savā paskaidrojuma uzsvēra, ka "ja zinātu [par aizliegtajiem priekšmetiem], tad ledusskapi nebūtu vedis uz cietumu".

Tiesas spriedumā skaidrots, ka tiesnese vīrieša paskaidrojumiem netic, jo viņam kā personai, kura tikko atbrīvojusies no ieslodzījuma vietas, bija jābūt informētai par iespējamu atbildību par nelikumīgu priekšmetu mēģinājumu nodot ieslodzījuma vietā esošai personai. Turklāt, tiesneses ieskatā, vīrieša paskaidrojumi par kādu nezināmu personu, kas viņam uzticējusi un lūgusi nodot pasūtījumu, esot neticami.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lende

Nu gan laiki pienākuši!!!!! Tad jāprasa, kad cietumā varēs somu pirti ar peldbaseinu ienest-iemontēt?

pirms gada, 2019.05.01 17:21

Jansons

Nedrikst sedinat,kamer nav nodrosinats ar privato leduskapi.

pirms gada, 2019.05.01 20:42

bomzis

Kas man tāds jāizdara, lai es tiktu cietumā-sanatorijā? Jo ilgāk, jo labāk. Cik man iedos, ja es kādu nokaušu? Vai man būs tiesības uz cietumu pārcelties kopā ar manu bomzieni? Vai viņai arī kāds ir jānokauj, lai mēs sev kopā nodrošinātu vecumdienas?

pirms gada, 2019.05.02 08:32

vaučers

vaaaau va ta nebij lētāk dronu izmantot šādam pasākumam ledusskapi tak karstā laikā pēc nozīmes jāizmanto ,un kāpēc cietumniekiem būtu jāliedz lietot telefonus lai tak runājas , cilvēki vien ir

pirms gada, 2019.05.29 09:46

Asā hronika