Pārsūdzēts apgabaltiesas spriedums "Ziedkalnes" bijušā direktora lietā 5

Lietā iesaistītie pārsūdzējuši Zemgales apgabaltiesas spriedumu Sociālās aprūpes centra (SAC) “Ziedkalne” bijušā direktora Andreja Nīmaņa lietā par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu, informē tiesas konsultante Diāna Ozoliņa.

Kasācijas sūdzības ir iesnieguši apsūdzētais, viņa aizstāvis un cietušo pārstāve.

Plānots, ka šonedēļ lieta tiks nodota Augstākajai tiesai.

Jau vēstīts, ka Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā A.Nīmaņa lietu, apsūdzētajam noteikusi stingrāku sodu. Pirmās instances tiesas spriedums, ar kuru A.Nīmanim noteikts cietumsods uz sešiem mēnešiem un vienu dienu, atcelts daļā un šajā daļā taisīts jauns spriedums, ar kuru A.Nīmanis atzīts par vainīgu un sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un diviem mēnešiem. Tiesa arī noteikusi, ka soda izciešanas termiņā ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2009.gada 15.jūnija līdz 16.decembrim.

Tāpat ziņots, ka A.Nīmanim iepriekš noteiktais notiesājošais spriedums krimināllietā pārsūdzēts - prokurors ir iesniedzis apelācijas protestu, savukārt cietušo pārstāve, apsūdzētais un apsūdzētā aizstāvis iesnieguši apelācijas sūdzības.

Iepriekš, no jauna izskatot A.Nīmaņa lietu, Jelgavas tiesa atzinusi viņu par vainīgu un konstatējusi, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Šis apstāklis ņemts vērā un sods ir mīkstināts.

Par katru no trim noziedzīgajiem nodarījumiem pret trim cietušajiem A.Nīmanis sodīts ar brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem. Galīgais sods – cietumsods uz sešiem mēnešiem un vienu dienu - noteikts pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos. Taču, tā kā soda izciešanas termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2009.gada 15.jūnija līdz 2009.gada 16.decembrim, sods tiek uzskatīts par izciestu.

Šajā lietā “Ziedkalnes” bijušais direktors un bijušais Vilces pagasta deputāts A.Nīmanis tiek apsūdzēts par atkārtotu vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja tā izdarīta, cietušajai personai atrodoties bezpalīdzīgā stāvoklī.

2005.gada decembrī Jelgavas rajona prokuratūra sāka kriminālprocesu par A.Nīmaņa, kurš tolaik bija SAC “Ziedkalne” direktors, seksuālu uzmākšanos iestādes klientiem, kā dēļ Labklājības ministrija (LM) viņu atstādināja no amata, lai nenodarītu kaitējumu trešo personu drošībai, veselībai un viņu interesēm.

2009.gada 15.jūnijā 1957.gadā dzimušais A.Nīmanis pēc sprieduma par trīs gadu cietumsodu tika apcietināts tiesas zālē. Pēc soda izciešanas A.Nīmanim tika noteikta policijas kontrole uz gadu un sešiem mēnešiem.

Tiesvedība šajā krimināllietā Jelgavas tiesā atsākās 2011.gada 9.maijā, jo Zemgales apgabaltiesa atcēla Jelgavas tiesas 2009.gada 15.jūnija spriedumu, A.Nīmaņa krimināllietu nosūtot jaunai izskatīšanai.

A.Nīmanis darbu SAC “Ziedkalne” sāka pēc tam, kad LM no darba jauniešu aprūpes centrā “Ziedkalne” atbrīvoja iepriekšējo direktoru Gundaru Melngalvi, kura vadības laikā 1998.gada nogalē tika konstatēts, ka “Ziedkalnē” jaunieši it kā audzināšanas un sodīšanas nolūkā turēti bunkuram līdzīgā telpā bez apgaismojuma un apkures.


FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Meinarts

Kārtējo reizi pierādās,ka mums nav valsts, bet tikai tāds valstisks veidojums. Nu - cik var sūdzēt un pārsūdzēt ! Ir nepieciešama tāda apvienība, ko rāda it kā esot Krievijā ""BELAJA STRELA"", kur apvienojušies bijušies KGB un milicijas darbunieki,, kuri vienkārši atšauj tos mērgļus, kurus nespējj notiesāt un arī, protams, tos tiesnešu vietas-amatu aizpildītājus, kuri nespēj, negrib vai nevar notiesātr.

pirms 3 gadiem, 2018.03.12 19:45

asdfgh

ja vinji buus tikpat stulbi kaa tu, tad kljuudas peec var arii tev traapii :D

pirms 3 gadiem, 2018.03.12 20:16

sc

rudās lapsas koriss no socikiem kopā braukāja aģitēja vēlētājus

pirms 3 gadiem, 2018.03.13 14:16

jelgavnieks

nu kā ta bez pārsūdzībām būtu tur bijis kāds noziegums nu ņēma vecais izvirtulis piesmēja jau tā dzīves grūtībās nonākušos bērniņus nu tas viņam tāds hobijs esot vecs perverss krāms kura vieta būtu labākajā gadijumā cietuma kamerā ar izvirtuļa smaidiņu savā pārbarotajā mūlī noņirdz nu tiesājiet tiesājiet noilgums ilgi nau jāgaida un tur jau arī pretprasība cilvēktiesību tiesā pa ,goda, un ,cieņas, aizskaršanu prasība pa atjaunošanu amatā kompensācijas visu veidu va ta nu pirmo pēdejo reizi-es biju perverseklis es tāds arī palikšu un pūtiet man di-sā ........

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 09:42

Jane

Beigsies ar to,ka Nīmanis no apsūdzētā kļūs par cietušo.

pirms 3 gadiem, 2018.03.15 18:04

Asā hronika