Pēc pārtraukuma atsāks skatīt kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu 2

Tiesa šodien pēc kārtējā pārtraukuma atsāks skatīt kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura krimināllietu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Plānots, ka iztiesāšana turpināsies pulksten 14.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

padegs

Bezgala interesanti būtu zināt, ko šoreiz izdomās, lai tiesu atliktu.

pirms gada, 2019.05.16 09:52

Derbents

Ko zināt!? Šoreiz un ne tikai šoreiz - dokumenti ir vajadzīgi, lai noskaidrotu vai loceklis bijis uz zemes vai uz Jupītera, kad ņēmis kukuli.
Bet vai tad tas arī jānoskaidro ar kaut kādiem mistiskiem dokumentiem, kad loceklis, būdams tiesājams, vēl izlaupījis ap 35 tūkstošiem EUR, ko saņēmis it kā algā pagājušajā gadā. Ja būdams tiesājamā statusā būtu saņēmis gadā kādu tūkstoti, tad jau arī daudz par daudz, bet te- vismaz 5 reizes lielāka alga, ja pat viņš nebūtu tiesājamā statusā. Ārprāta vājprāts , kas te notiek ! Loceklis ir varonis un nebaidās saņemt, bet kāpēc līdz šim brīdim nav arestēts neviens no tiem, kas piešķir, atļauj izmaksāt un izmaksā tiesājamajam loceklim šos prātam neaptverošos tūkstošus.

pirms gada, 2019.05.17 11:29

Asā hronika