Pēc prokurora lūguma atkal atliek kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu 6

Tiesa šonedēļ pēc prokurora lūgumu kārtējo reizi atlikusi kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura krimināllietu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Lietas izskatīšana kavējas dažādu iemeslu dēļ. Šonedēļ lietas izskatīšana atlikta uz 10.jūnija pulksten 10 pēc prokurora lūguma, jo tiesa izprasa dokumentus.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dace

Prokuroram radušās aizdomas, ka tiesājamais kukuļa ņemšanas brīdī tik tiešām ir atradies Kosmosā, nevis uz Zemes. Iepriekš bija rakstīts par to, ka tādā gadījumā tiesājamais neko nav pārkāpis, jo Kosmosā nedarbojoties mūsu valsts krimināllikums, jo Zemei neesot līguma ar Kosmosu.
Redzams, ka prokuroram ir izdevies iegūt kādu ziņu, ka iespējams ir līgums. Tāpēc tagad izprasīs dokumentus no Kosmosa .

pirms gada, 2019.05.16 17:49

:D

Varēja pat šito rakstu nelikt, ieliekiet to pēdējo, kad vinu iesēdina

pirms gada, 2019.05.16 20:25

abet

prokurators nav gdījumā caurkeitušais genprokuratos A.Egle?

pirms gada, 2019.05.17 01:18

priekš :D

Jums ir taisnība, ka nevajag nemaz pieminēt, ka atlikts. Teikšu, ka ņēmis kukuļus, ka, ... kakā...., bet viņš jau nekakā, kopā medībās fīrē ģelas un nenormāli būtu, ja viņu notiesātu ar 10 eur soda naudu vai piespiedu darbu 5 stundu apmērā, jo nekas jau vairāk nebūs, ja arī notiks brīnums, ja republikas tiesu vadība tā rajona prokuroriem un tiesām neļaus kakāt uz galvas republikas tiesu iestādēm. Runa jau nav par 10 eur vai 5 stundām, bet gan par to, ka visuzskatāmi kakāt uz galvas ir atļauts

pirms gada, 2019.05.17 11:15

vecais

Vecajos un sliktajos laikos, kad nebijām brīvi, kad valdīja kaut kāda, cik- necik prātam saprotama kārtība, tāda tipa prokurori un tiesneši būtu nonākuši sētnieku, krāvēju amatos, pie melioratoriem krūmu izciršanā un dedzināšanā un līdzīgos amatos. Es ļoti labi atcerējos, kad teica, ja nevarēs milicijā savas gribēšanas-negribēšanas dēļ vai izdzīs, tad tikai uz meliorāciju krūmus dedzināt. Par prokuratūru vai tiesu , man liekas, tajā laikā pat iedomāties nevarēja, ka tur varētu atļaut amatus aizņemt nekam nederīgiem cilvēkiem.

pirms gada, 2019.05.17 13:26

mamis

nu tā tak nav ka nederīgi , kādu kaķi no koka tak noceļ nofiksē aizsvilinātu miskasti riepu dūrēji ,mjā tos nu gan nevar sameklēt-toties 90 gadīgu veci upmalā ar pāris zem noteiktā izmēra zivtelēm kanniņā noķertas Driksā ,tas gan kas ir tas ir,

pirms gada, 2019.06.18 16:43

Asā hronika