Pēc prokurora lūguma atkal atliek lietu pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu 5

Tiesa šodien pēc prokurora lūguma kārtējo reizi atlikusi krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Lietā norisinās liecinieku pratināšana, bet šodien krimināllietas izskatīšana atlikta līdz 18.aprīļa pulksten 10 pēc prokurora lūguma.

 

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

 

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

 

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.


Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

 

A.Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ziedīte

Nav jēgas komentāriem,jo katram tāpat skaidrs,ka Latvijā nevienu augstā amata personu par zagšanu nesodīs un vienmēr atradīs atrunas lai attaisnotu...tāda nu šī tiesu sistēma ir(diemžēl).

pirms gada, 2019.03.16 12:43

ko

Parasti uzrakstīja kad būs nākamā tiesa. Tikai ne šoreiz....

pirms gada, 2019.03.20 17:16

Jtlgavnieks

Grāmatvedi,kas pieļāva likuma neievērošanu bez žēlastības cietumā.Iespējamska arī iepriekšējās darba vietās tika darītas tādas pašas nelietības ,jo tās acīmredzot piesedza !!!!

pirms gada, 2019.03.25 09:54

Zauers

Ta velns ar visām izsaimniekošanām vai izšķērdēšanām, ko konstatējusi VK ! Cik saprotams, tad runa ir par apmēram 20 tūkstošiem.
Cik zināms no informācijas par ārstu algām, tad viņa algā katru mēnesi ir saņēmusi 10 (Desmit) reizes vairāk nekā vajadzētu saņemt, ja domā un kaut kā salīdzina veselā saprāta - un ne tikai veselā - robežās. Tas noticis gadiem ilgi. Krievu laikā par šo vien, kas ir izlaupīšana, saņemot nesamērīgi lielas algas, prēmijas, varētu aizvilkt līdz augstākajam soda mēram.
Jā, bet Latvijas kriminālkodeksā pantu par izlaupīšanu uzreiz izņēma, kad lietu bīdītāji tika pie šprices.

pirms gada, 2019.03.25 14:45

Asā hronika