Pēc prokurora lūguma atkal atliek lietu pret policistiem par dienesta pilnvaru pārsniegšanu Jelgavas pusē 3

Zemgales rajona tiesa pēc prokurora lūguma šodien kārtējo reizi atlikusi lietu pret Valsts policijas (VP) darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" klientu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Prokurors izteicis lūgumu pieaicināt ekspertu, un lietas iztiesāšana atlikta. Paredzēts, ka nākamā tiesas sēde lietā notiks 30. aprīlī pulksten 10.

 

Pret J.Pranku un S.Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

 

2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova. Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī "Ziedkalnē" par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.


Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

 

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

 

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

 

VSAC "Zemgale" ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle "Ziedkalne" atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā.

 

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Acs

Atkal velk laiku ķēmojas kamēr būs noilgums un visi gali ūdenī.Ja vainīgs saņem sodu,ja nē atbrīvo.

pirms 2 gadiem, 2019.02.11 19:01

deguns

Velns, kur rodas šādi prokurora vietas aizpildītāji?

pirms 2 gadiem, 2019.02.12 14:17

pensionars

foršākais gājiens prokuroram un vēl jālūdz gribētos zināt kā ta bij laikos ka slepkavniekiem bij jāliek cilpa kaklā vai pie sienas arī bij jālūdzas -cienijamā tiesa LŪDZU ļaujiet izpildīt slepkavniekam piespriesto sodu kāda lūgšanās cilpu kaklā ar pamatīgu belzienu ķebli izsit ārā un lieta darīta bertā iekšā un uz kurtuvi-bij burlaks un ne smakas kā savlaik ar slepkavniekiem Kaupēnu Vālodzi

pirms 2 gadiem, 2019.02.13 09:55

Asā hronika