Pērn Zemgalē mežs visbiežāk dedzis Dobeles novadā

2018.gadā lielākais meža ugunsgrēku skaits Zemgalē fiksēts Dobeles novadā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika.

 

Dobeles novadā, kur ugunsdzēsējiem pagājušajā gadā kopumā bijuši 284 izsaukumi, notikuši deviņi meža ugunsgrēki. Savukārt Engures un Jelgavas novados - septiņi meža ugunsgrēki. Piecas reizes mežs dedzis Vecumnieku novadā.

 

Kopumā pērn ugunsdzēsēji Zemgalē devušies uz 63 meža ugunsgrēkiem. Meža ugunsgrēki pērn nav reģistrēti Jēkabpilī, Aizkraukles, Auces, Jaunpils, Rundāles un Tērvetes novados.

 

VUGD dati liecina, ka visvairāk izbraukumu pērn Zemgalē bijis uz Jelgavu, kopumā 526. Arī otrajā republikas nozīmes pilsētā Jēkabpilī izsaukumu bijis daudz - 300. Savukārt novadu vidū līderis izsaukumu ziņā ir Tukuma novads, kur reģistrēts 321 izbraukums.

Vismazāk izsaukumu Zemgalē pirms bijis Jaunpils novadā, kur VUGD reģistrējis 18 notikumus.

 

Jau vēstīts, ka 2018.gadā Zemgales reģionā palielinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem, bet ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo skaits bijis zemākais pēdējos sešos gados.

 

2018.gadā VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji devās uz 3235 notikumiem, no kuriem 1679 bija ugunsgrēki, 1015 glābšanas darbi, bet 541 izsaukums bija maldinājums. Ugunsgrēku skaits bija lielākais pēdējos trijos gados, glābšanas darbu skaits saglabājās aizvadītā gada līmenī, bet gandrīz uz pusi pieauga maldinošo izsaukumu skaits.

 

Aizvadītajā gadā Zemgalē ugunsgrēkos gāja bojā septiņi cilvēki, kas ir par sešiem cilvēkiem mazāk nekā 2017.gadā. Arī ugunsgrēkos cietušo skaits samazinājās no 57 cietušajiem 2017.gadā uz 21 cietušo 2018.gadā.

 

Traģiskie ugunsgrēki, kuros gāja bojā cilvēki, notika Jēkabpilī, Engures, Jaunpils, Jelgavas un Pļaviņu novados. Trīs no bojāgājušajiem bija sievietes, bet četri - vīrieši. Viņu vidējais vecums bija 70 gadi, kas ir augstāk nekā vidēji Latvijā.

 

Analizējot notikuma apstākļus, ugunsdzēsēji glābēji secināja, ka četros no šiem gadījumiem ugunsgrēks, iespējams, ir izcēlies neuzmanīgas smēķēšanas dēļ, bet divos gadījumos - apkures iekārtas ekspluatācijas pārkāpumu dēļ.

 

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Asā hronika