Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien izglābts mežā apmaldījies cilvēks

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laikā no 24.jūlija pulksten 6.30 līdz 27.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Piektdien pulksten 14.57 VUGD saņēma izsaukumu uz Tukuma novada Džūkstes pagastu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, mežā bija apmaldījies cilvēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autocisternas skaņas signālus, norādīja cilvēkam virzienu laukā no meža. Darbi notikuma vietā pabeigti pulksten 18.57.

VUGD atgādina: dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību un līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā  iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus  esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem jūs atrast!

Svētdien pulksten 10.09 tika saņemts izsaukums uz Dobeles novada, kur pusotru metru dziļā bedrē bija iekritis cilvēks un saviem spēkiem no tās nespēja tikt ārā. Ugunsdzēsēji glābēji ar imobilizācijas dēli izcēla cilvēku no bedres un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Darbi notikuma vietā pabeigti pulksten 10.32.

Aizvadītajās trīs diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji divas reizes steigušies dzēst ugunsgrēkus, kur uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens – Kokneses novada Bebru pagastā un Atmodas ielā Jelgavā.

VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību un pieskatīšanu! Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Aizvadītajās trīs diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji arī steigušies dzēst ugunsgrēkus, kur Gaismas ielā Elejā dega pirts 25 kvadrātmetru platībā, bet Tukuma novada Džūkstes pagastā dega atkritumi 40 kvadrātmetru platībā.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Tukuma novada Tumes pagastā divas reizes devās uz izsaukumiem, kur uz ceļa braucamās daļas atradās nolūzuši koki – ugunsdzēsēji glābēji abos gadījumos kokus sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamo daļu.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji Dobelē ar knaibļu palīdzību cilvēkam no uzpampuša pirksta noņēma gredzenu.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 112 izsaukumus, no kuriem 43 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 49 uz glābšanas darbiem, bet 20 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika