Piektdien Jelgavā notiks starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības 5

Jelgavas lidlauka teritorijā piektdien, 16.augustā, pulksten 11, notiks starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības, kurās piedalīsies Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departaments un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Praktiskās mācības norisināsies Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus" ietvaros.

Mācību scenārijs paredz, ka Jelgavas lidlauka teritorijā izceļas plašs sausās zāles, krūmāju un meža zemsedzes ugunsgrēks, kura dzēšanā ir jāiesaista apjomīgi ugunsdzēsēju glābēju, tehnikas un aprīkojuma resursi. Šajās mācībās pirmo reizi tiks izmēģināti projekta ietvaros iegādātie kvadricikli ar dzēšanas iekārtām.

„Pēdējos gados arvien vairāk izjūtam klimata pārmaiņu ietekmi uz ugunsdzēsības dienesta darbu. Palielinoties izsaukumu skaitam uz sausās zāles un mežu ugunsgrēkiem, pieaugot to platībām, arvien lielāka uzmanība jāpievērš tam, lai šo ugunsgrēku dzēšanā izmantotu piemērotāko tehniku un aprīkojumu. Mūsu lielās autocisternas nereti nevar piebraukt pie notikuma vietas, tāpēc Eiropas Savienības projekta ietvaros esam iegādājušies kvadriciklus ar dzēšanas iekārtu, kas ļaus ugunsdzēsējiem glābējiem ātri un ērti pārvietoties notikuma vietā un veikt dzēšanas darbus arī tālu no ūdens ņemšanas vietām,” informē VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks kapteinis Raivis Pužulis. 

Mācībās piedalīsies Šauļu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārvaldes, Jelgavas, Dobeles, Tukuma, Bauskas un Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji glābēji.

Šo praktisko mācību mērķis ir ne tikai praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, bet arī pārbaudīt jauno, Projektā iegādāto kvadriciklu ar dzēšanas iekārtu tehniskās iespējas, kā arī attīstīt sadarbību ar Lietuvas ugunsdzēsējiem glābējiem.

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās Jelgavas lidlauka teritorijā un Driksas upē. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

Projekta mērķis ir pilnveidot vides risku pārvaldības sistēmu Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā, lai nodrošinātu efektīvus vides aizsardzības pasākumus.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda Interreg Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.

Projekta realizācijas laiks ir no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 30.septembrim (30 mēneši).

Projekta budžets: 1 160 320 eiro (ERAF līdzfinansējums – 986 272.54 eiro)

Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu

Foto: vugd.gov.lv

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mhh

Virsraksts jau ļoti skaļš, tik saturā neko starptautisku neizlasīju.

pirms gada, 2019.08.13 18:47

Rūdolfs

Starptautiskas būtu, ja vismaz 3 valstu ugunsdzēsēji piedalītos. Šajā gadījumā starpvalstu....

pirms gada, 2019.08.13 21:03

diezvai

Vispār jau starpvalstu būtu jāraksta, ja tās būtu sacensības starp LV un LT ugunsdzēsējiem. Tā ka virsraksts ir pareizs.

pirms gada, 2019.08.14 13:40

kaķis

Kaķis kuru cels no koka lejā būšot no citas valsts.Tāpēc starptautiskas sanāk...

pirms gada, 2019.08.13 22:00

Wz

Jā, un ar Poļu sērkociņiem dedzinās zemsedzi, tāpēc arī ir starptautiskie

pirms gada, 2019.08.14 15:33

Asā hronika