Policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus būt modriem un neuzķerties uz krāpnieku viltībām internetā

Šā gada 11.aprīlī, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Tukuma iecirknī vērsās kāda sieviete ar iesniegumu, ka 29.martā atsaukusies uz interneta vietnē “Facebook” ievietoto sludinājumu par traktora iegādi. Lai darījumu varētu veikt, pārdevējs viņai prasīja iemaksāt avansa maksājumu 100 eiro. Kad sieviete bija iemaksājusi avansa maksājumu, ar pārdevēju sazināties vairs nebija iespējams.

Savukārt 3.aprīlī, VP ZRP Jelgavas iecirknī vērsās kāds vīrietis, kurš 26.martā atsaucies uz līdzīgu sludinājumu un iemaksājis 1000 eiro avansa maksājumu. Kad vīrietis bija veicis avansa maksājumu, ar pārdevēju sazināties arī vairs nebija iespējams. Par abiem gadījumiem, policijā ir uzsākts kriminālprocess, informē  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt modriem un neuzķerties uz vilinošiem krāpnieku piedāvājumiem interneta vietnēs. Nekādā gadījumā neveikt avansa maksājumus par preci, pirms tā nav iepriekš redzēta un nav gūta pārliecība, ka šī prece ir pārdevēja īpašumā. Papildus tam, sludinājumos interneta vietnēs, nepieciešams rūpīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un pārdevēja e-pasta adrese, jo krāpnieki veido līdzīgus nosaukumus, pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē.  

Foto: Valsts policija

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika