Policija brīdina par krāpniekiem, pret kuriem likums neaizsargā 1

 “Tu joprojām nezini, kā citi pelna? Neesi taču muļķis! Pelni tu arī!”, ” Vai tevi tiešām apmierina 400 – 500 eiro alga, ko tu saņem? Ar mums tu tūlīt nopelnīsi vairāk” – apmēram šādi un tamlīdzīgi ne vienu vien  kolēģi vai paziņu pa telefonu uzrunā “labvēļi”, kuri aicina internetā iesaistīties starptautiskā tirgus finanšu darījumos. 

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieces Marina Gavriļaka un Marina Torgošova stāsta, ka beidzamā pusgada laikā policijā pēc palīdzības ir vērsušies vairāk nekā desmit jelgavnieku, kas ir zaudējuši ievērojamas summas un jūtas apkrāpti. Taču parasti šādos gadījumos policija nevar palīdzēt, jo cilvēks pats labprātīgi un bez piesardzības iesaistījies riskantā  darījumā, par kuru ticis rakstiski brīdināts. Taču nereti rakstīto vārdu, kas ir redzams datora monitorā cilvēka apziņā nomāc vilinošā balss telefonā.  

Kriminālpolicijas darbinieces stāsta, ka lielākoties krāpnieku upuri pa telefonu uzrunāti krievu valodā. Taču internetā atrodamas arī latviski rakstītas pamācības, kā ar dažiem klikšķiem var “nostāties uz finanšu tirgus plača” – atvērt savu kontu, izvēlēties izpalīdzīgu brokeri un veikt citas darbības.

Kriminālpolicijas darbinieces stāsta, ka daudziem apkrāptajiem sākums šajā finanšu darbībā licies veiksmīgs. Datora monitorā parādījušies skaitļi, kas uzrādījuši, ka jaunajam finanšu tirgus dalībniekam ir izdevies lieliski, pat daudzkārtīgi nopelnīt. Nereti cilvēks šādi “spārnots” ieguldījis darījumos vēl vairāk savas naudas. Šausmas atklājās pēc dažiem mēnešiem, kad izrādījās, ka it kā nopelnīto nekādi nevar pārvērst atpakaļ īstā naudā, ar kuru var norēķināties par pirkumiem un pakalpojumiem.

Policijas darbinieces atklāj, ka starp tiem, kas nākuši uz policiju sūdzēties, ir gan četrdesmitajos, gan deviņdesmitajos gados dzimušie. Vienā gadījumā kāda vecmāmiņa pat bija paņēmusi kredītu. Tas viņai ticis dots medicīniskai operācijai, bet patiesībā nauda vieglprātīgi ieguldīta finanšu tirgū. Lielākā policijas iesniegumos minētā skāde ir 23 tūkstoši eiro.

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere uzskata, ka patiesībā vieglas peļņas vilināto un apkrāpto cilvēku ir vairāk nekā  zināms policijai. Proti, daudzi saprot, ka šādos gadījumos policijas iespējas palīdzēt ir ļoti ierobežotas. “Nevienam nevar liegt iesaistīties starptautiskajos finanšu tirgos, taču tas jādara gudri, apzinoties risku un tam pakļaujot samērīgi lielu naudu,” teic T.Flandere. Viņa aicina konsultēties ar tuviniekiem un uzticamiem lietpratējiem un nenonākt uzbāzīgo vieglas peļņas kārdinātāju varā.

Foto: Valsts policija

 

   

 

 

     

 

 

 

      

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Penālis

Ja cilvēkam galva ir domāta cepures nēsāšanai, tad ko tur vēl policija var līdzēt?

pirms gada, 2019.08.12 07:01

Asā hronika