Policija ceturtdien visā Latvijā pastiprināti uzraudzīs satiksmi 9

Valsts policija (VP) ceturtdien, 26.septembrī, visā Latvijā pastiprināti uzraudzīs satiksmi, cerot aizvadīt dienu bez avārijās bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja VP.

Ceturtdien jau ceturto gadu pēc kārtas Eiropas Savienības dalībvalstīs norisināsies akcija "Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem", ko rīko Eiropas ceļu policijas tīkls sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Šogad policija akcijas laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs gan autovadītājiem, gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, skaidrojot riskus, kas rodas satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos. Tāpat tiks intensīvi kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli.

Policija arī veiks pārbaudes par to, vai autovadītāji neatrodas pie stūres reibumā.

Eiropā ceļu satiksmes negadījumos ik dienu dzīvību zaudē aptuveni 70 cilvēku.

Latvijā šogad līdz 23.septembrim avārijās gājuši bojā 92 satiksmes dalībnieki, bet 340 tikuši smagi ievainoti. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 91 cilvēks, bet smagi cieta 402 personas.

Pagājušajā gada akcijā Latvijā izdevās aizvadīt dienu bez bojā gājušajiem vai smagi cietušiem.

Kā uzsvēra VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, akcijas galvenais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību, tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei.

"Ikdienā dodoties ceļā neviens neplāno iekļūt avārijā vai citā bīstamā situācijā, tomēr negadījumi notiek. Tam ir dažādi iemesli, tomēr viens faktors, ko ikkatrs satiksmes dalībnieks var ietekmēt - paša attieksmes maiņa un satiksmes drošības "kaitīgo" paradumu izskaušana. Un šos paradumus var izskaust, ja vien katrs atbildīgi attiektos gan pret savu, gan arī līdzcilvēku drošību. Tā ir ikviena atbildība," uzsver Krapsis.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Vernons

Bez sadaļām CSN "Ātruma samazināšana" un "Brīdinājuma signāli un to lietošana" tas ir neiespējami!
CSN 57. punkts: "Savlaicīgi"! Pilsētā virzienrādītājs jāieslēdz 5 sekundes pirms manevra, ārpus apdz. vietām 8 sekundes! Katram priekšā esošam tas ir jāpilda bezierunu kārtībā! To noteic CSL 19. pants "Pienākumi un tiesības"!

pirms gada, 2019.09.25 19:00

Pēteris

Izlasi visus MK noteikumus, pielikumi Ceļu likumam un tad čivini!

pirms gada, 2019.09.26 08:34

Vernons

Pēteris ir pie vainas, kad 32 gadu garumā STOP signāls nav brīdinājuma signāls! STOP sivnāls CSN paredzēts ar augšup paceltu roku! Bingo!

pirms gada, 2019.09.26 09:27

Pēteris

Atkārtoju, izlasi visu likumdošanu, kas skar ceļu satiksmi. Skolā švaki Tev gājis, ja nezini vārdiņa "atbilst"nozīmi. Žēl cilvēku, kas ar savu dīvainību lepojas, bet lai nu paliek.

pirms gada, 2019.09.26 11:21

Vernons

Pēteris ieberzās! Pēterim nav un nebūs atbilde, kurš CSN punkts noteic, ka STOP ir brīdinājuma signāls! Pēteris apzaga ceļu policijas priekšnieku Krapša kungu! Viņam pietrūkst viens punkts, lai Pēterim līdzīgiem noformētu agresīvu braukšanu! Likums "Par policiju" 4. pants viņu ierobežo! Paldies Tev Pēteri!

pirms gada, 2019.09.26 15:33

Pēteris

Tev iespēja pamācīties un tos atrast. Ir veseli 2! Pierādi, ka esi kas vairāk par pretrunu karali un atrodi tos! Pat neaptver, ka Krapsim nav nekāda sakara ar likumdošanu. Žēl, bet atkal izgāzies, bet tas jau ierasts.

pirms gada, 2019.09.27 00:14

Zizlis

Šodien esot Jelgavā un Rīgā neredzēju nevienu ceļu policijas ekipāžu...

pirms gada, 2019.09.26 18:34

Šoperis

Šodien braucu no Rucavas caur Liepāju uz Jelgavu, un arī pa ceļam neredzēju nevienu CP ekipāžu. Vienīgi Brocēnu apkaimē bija uzlikts pārvietojamais radars.

pirms gada, 2019.09.26 19:19

ant

bija bija uz grants ceļiem traktorus medīja. gan Saldus apvidu, gan Dobeles apkaimē.

pirms gada, 2019.09.29 10:09

Asā hronika