Policija Jelgavā atklājusi nelegālo cigarešu ražotni 7

Valsts policija (VP) pērn novembra beigās Jelgavā atklāja moderni aprīkotu nelegālo cigarešu ražotni, kas bijusi sākusi darboties nesen, aģentūrai LETA pavēstīja VP pārstāve Diāna Lūkina.

 

Nozieguma vietā policisti atsavināja vairāk nekā vienu miljonu cigarešu, teju divas tonnas tabakas, kā arī cigarešu paciņu un bloku sagataves, cigarešu ražošanai un pakošanai paredzētās iekārtas. Saistībā ar notikušo aizturētas astoņas personas.

 

Lūkina skaidroja, ka pagājušā gada novembrī VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas bija nonākušas uz pēdām iespējamai nelegālo cigarešu ražošanai Jelgavā. Policisti izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka cigarešu ražotne, kas ierīkota kādā ēkā, tikai nesen sākusi darboties.

 

29.novembrī kratīšanu laikā speciāli aprīkotā ražotnē likumsargi konstatēja nelegālo cigarešu ražošanu lielos apjomos. Kopumā tur tika atrasts un atsavināts aptuveni 1 150 000 nelegālo cigarešu bez nosaukuma, 1,9 tonnas tabakas, cigarešu izgatavošanai paredzētie papīri un filtri, kādas pazīstamas cigarešu markas paciņas un bloki, tāpat tur atradās arī modernas cigarešu izgatavošanas un pakošanas iekārtas.

 

Policisti noskaidrojuši, ka cigaretes bija paredzētas tirgošanai ne tikai bez paciņām un nosaukuma, bet arī veikti sagatavošanās pasākumi, lai saražotās cigaretes iepakotu kādas atpazīstamas markas paciņās un blokos.


Par nelikumīgu cigarešu uzglabāšanu tika aizturēti astoņi vīrieši vecumā no 27 līdz 60 gadiem, no kuriem trīs nav Latvijas valsts piederīgie.

 

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā un to izdarījusi organizēta grupa uzsākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.


Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

lauciniee

Jelgavas tirgū katru dienu var dabūt cigaretes,kur skatās poliija,tur pat katram nācējam skaidrs,ka tie čaļi tak netirgo grozus'

pirms gada, 2019.03.18 13:36

pilsētnieks

Ko tur var darīt, ja mūsu vara un valdība tā atļauj par sevi ņirgāties?
Jau pēc pirmajām šādu ražotņu atklāšanām ražotājus tā varēja noveidot, ka nākošie samaņu zaudētu, ja iedomātos par kaut kādu neatļautu ražošanu, nemaz nerunājot par darbību uzsāķšanu. Redzams - soda nav vai tas ir piespiedu darbs uz 10 stundām vai naudas sods 5 EUR apjomā, ja ražo un ņirgājas, ja ņirgājas un joprojām ražo.

pirms gada, 2019.03.18 17:37

Resnais

tev nebūs lielajiem tabakas magnātiem biznesu maitāt! Uzreiz redzams kā intereses aizstāv policija. Varbūt šī te tabaka ir daudz kvalitatīvāka par veikalos nopērkamo tabakai līdzīgo izstrādājumu, kas sastāv no žagariem un ķiršu mizām.

pirms gada, 2019.03.18 18:07

šerifs

Tās pašas iekārtas kuras nozaga Rīgā policijas degungalā?

pirms gada, 2019.03.19 08:16

Asā hronika