Policija lūdz apsūdzēt viltus mīlnieku par 14 sieviešu apkrāpšanu 12

Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai apsūdzēt vīrieti, kurš vairāku gadu garumā no interneta portālos iepazītām jaunām sievietēm izkrāpis 163 000 eiro, aģentūru LETA informēja VP.

2017.gadā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) saņemts trīs sieviešu kolektīvs iesniegums, par to, ka viena un tā pati persona no viņām ir izkrāpusi naudu. Cietušās ziņoja, ka vīrietis ar katru sievieti individuāli bija uzsācis saraksti interneta portālos.

ENAP likumsargi sāka resorisko pārbaudi. Policija noskaidroja arī citas sievietes, kuras minētā persona apkrāpusi. Kopumā policija ieguva informāciju par 14 sievietēm, kuras laikā no 2014.gada līdz 2018.gadam cietušas no šī vīrieša noziedzīgajām darbībām.

Saskatot vienādas noziegumu izdarīšanas pazīmes, ENAP aizdomās turēto vīrieti aizturēja un pret viņu sāka kriminālprocesu. Aizdomās turētais dzimis 1983.gadā un iepriekš sodīts par huligānismu.

Izmeklēšanā iegūta informācija liecina, ka vīrietis potenciālās upures bija atradis dažādos iepazīšanās portālos. Ņemot vērā viņa patīkamo izskatu un uzmanības apliecinājumus ziedu un dažādu dāvanu veidā, vīrietis jau pēc dažām tikšanās reizēm prata iemantot jauno sieviešu uzticību un labvēlību.

Taču pavisam drīz vien viņš sācis prasīt naudu, katru reizi izgudrojot atšķirīgus stāstus. Kādā gadījumā vīrietis teicis, ka gatavojas pirkt automašīnu un atradis neticami izdevīgu piedāvājumu, tāpēc viņam nepieciešams aizdevums. Citos gadījumos vīrietis apgalvojis, ka ka iesaistījies kriptovalūtu biznesā un sievietes savus ieguldījumus vēlāk saņemšot dubultā.

Vēl kādā gadījumā no sievietes ģimenes izkrāpta sevišķi liela summa - apmēram 70 000 eiro. Krāpnieks apgalvojis, ka plānojot ar sievieti dibināt ģimeni un pirkt kopīgu īpašumu. Noticot ļaundara solījumiem, sievietes ģimene pārdeva māju un viņam iedeva prasīto naudu. Pēc naudas saņemšanas vīrietis vairs nebija ticies ar sievietēm un naudu neatdeva.

Policija noskaidrojusi, ka daudzos gadījumos vīrietis bija slēpis savu identitāti, nosaucot citu vārdu. Arī stāsti par viņa nodarbošanos un citas detaļas atšķīrušās. Vienlaikus vīrietis sarakstījies un ticies pat ar piecām sievietēm, rūpīgi slēpjot savu paralēlo dzīvi.

Vīrieša noziedzīgās darbības gandrīz visām sievietēm radīja lielas parādsaistības, jo viņas bija ņēmušas ātros kredītus un aizdevumus bankās.

Cietušajām nodarīts materiālais zaudējums un morālais kaitējums 163 000 eiro apmērā.

23.jūlijā ENAP kriminālprocesu nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Foto: Valsts policija

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Eh

Nu bet ja godīgi... Tām sievietēm arī pašām ir procents vainas. Pāris reizes satiek noslēpumainu skaistuli un jau gatavas pārdot ģimenes māju un atdot naudu. Visticamāk kundzēm ar izskatu ne pārāk paveicies, bet prasības arī gana augstas un šis kungs bija viens no vienīgajiem, kas atzīts par labu esam. Protams, ka tas krāpnieks ir galējs mērkaķis, bet tāpat. Es, piemēram, lai cik izdevīgus darījumus būtu atradis, nekad neprasītu naudu brūtei.

pirms gada, 2019.08.09 14:28

andris

Nav ko teikt-ja meičām švaki ar galvu-kur tādas zosis dzīvo(telefonu un adresi lūdzu) tad jau pašas vainīgas ka iznes cauri.Nu izkrāpa kādu simtu vēl saprotu ,bet kad tūkstoši aiztek,nu dumjas vecenes.

pirms gada, 2019.08.09 17:30

Vareni!

Nez,cik tupàm vàverèm vińš raugu ielika?Bet nu malacis,ko citu var teikt par tàdu brašuli.

pirms gada, 2019.08.09 17:40

Nu

Varbūt, kretīns?

pirms gada, 2019.08.12 19:11

@

Grūti iztiesāt labprātīgu darījumu dēļ zilām actiņām.

pirms gada, 2019.08.10 22:43

Lola

stulbas vecenes..pašas vainīgas pie visa...Internetportālos iepazīties...milestību sagribējas...
ka vispār var uzticēties cilvēkam,kuru īsu brīdi pazisti...
Gaiviņu jāārste un smadzenes jāmeklē,kur izkrīta...

pirms gada, 2019.08.11 15:42

Svimps

Kas vainais,uzvilkt stulbas kazas uz desas un šīs vēl kāpostam samet?

pirms gada, 2019.08.11 19:21

,,,

kur vārds,uzvārds un ģīmis?

pirms gada, 2019.08.12 08:24

Hmm

Ja vēl ņēmušas kredltus un aizdev umus, tad kazas dubultā...

pirms gada, 2019.08.12 19:14

Asā hronika