Policija nekomentē izmeklēšanu par Zemgales ceļmalu piesārņošanu 1

Norādot uz izmeklēšanas interešu aizsardzību, Valsts policija (VP) pašlaik nesniedz plašākus komentārus par kriminālprocesu, kas sākts par Zemgales ceļmalu piesārņošanu ar ķīmiskām vielām.

VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā pauda, ka kriminālprocesā par zemes piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām notiek pirmstiesas izmeklēšana. Kriminālprocesā esot iegūtas jaunas ziņas par pierādāmajiem faktiem.

"Izmeklēšanas interesēs informācija par konkrētām izmeklēšanas darbībām, kā arī par kriminālprocesā iesaistītajām personām un to procesuālo statusu pašreizējā kriminālprocesa izmeklēšanas posmā netiks izpausta, atbildot uz jautājumu, vai lietā ir jaunie aizdomās turamie vai liecinieki," komentēja Dolgā.

Vienlaikus VP Zemgales reģiona pārvalde izsaka pateicību personām, kas "sekmējušas patiesības noskaidrošanu minētajā kriminālprocesā" un aicina katru iedzīvotāju ar savu attieksmi un rīcību sekmēt to, lai turpmāk novērstu un nepieļautu līdzīga veida nodarījumu izdarīšanu.

LETA jau ziņoja, ka maija beigās Valsts vides dienesta (VVD) inspektori un policijas darbinieki aizturēja vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu.

Pēc VVD speciālistu sākotnējā vērtējuma, izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars". Reaģējot uz notikušo, VVD tika izdevis lēmumu - brīdinājumu par "Biolars" darbības iespējamo daļēju apturēšanu - porofora ražošanas pārtraukšanu. Atbilstoši likumdošanai, šāds brīdinājums ir pirmais solis, lai rosinātu uzņēmuma darbības apturēšanu.

Lai arī savu vainu neatzīst, "Biolars" teicās, ka esot gatavs daļēji veikt piesārņoto vietu attīrīšanu.

Vēlāk "Biolars" ir pārsūdzējis VVD izdotos lēmumus saistībā ar Zemgalē piesārņotajām ceļmalām, tādējādi dienests uzskata, ka uzņēmums apzināti novilcina procesa izskatīšanu un piesārņoto vietu sakopšanu.

Par konstatēto pārkāpumu arī sākts kriminālprocess. Arī VP guvusi apliecinājumu, ka automašīna, kas 24.maijā pieķerta, izlejam ķīmisko vielu Bauskas novadā gar kādu ceļu, izbraukusi no "Biolars" rūpnīcas.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aelita

Nevar komentēt, jo tas saistīts ar Kosmosu, NLO.

pirms gada, 2019.08.04 20:23

Asā hronika