Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par zemes piesārņošanu Zemgales reģionā 4

Šī gada augusta sākumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu un nodevušas Specializētajai vairāku nozaru prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu par 26 zemes gabalu piesārņošanu Zemgales reģionā ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, informē VP pārstāve Ieva Šmidre.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas 2019. gada maijā uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 102. panta otrās daļas – par zemes piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm. Minētais kriminālprocess tika uzsākts, pamatojoties uz Valsts vides dienesta sniegto informāciju.

Kriminālprocesā tika aizturēta privātpersona, kas ar speciāli pielāgotu kravas transportlīdzekli (cisternu) pārvadāja un ceļmalās vai lauku ceļiem piegulošos zemes gabalos izlēja dabas videi bīstamas vielas, tādā veidā nodarot būtisku kaitējumu dabas videi un saimnieciskām interesēm.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots Latvijas uzņēmums, no kura tika izvesti šie bīstamie atkritumi, un šīs noziedzīgās darbības tika kvalificētas pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas – par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Minētajā kriminālprocesā aizdomās turēto personu statuss ir piemērots divām personām. Tāpat šī kriminālprocesa ietvaros tiks lemts jautājums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai. Kopējais materiālais zaudējums, ko sastāda sanācijas darbu izmaksas un kompensācijas cietušajiem, sastāda vairāk nekā 800 000 eiro.

Jau ziņots, ka pērnā gada maija beigās VVD inspektori un policijas darbinieki aizturēja vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu. Pēc divu dienu novērošanas VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde kopīgi ar Valsts policijas darbiniekiem aizturēja vides piesārņotāju, kas no automašīnas ar indīgām ķīmiskām vielām bija nolaistījis ceļmalas Jelgavas un Bauskas novadā vairāku kilometru garumā. Par konstatēto pārkāpumu sākts kriminālprocess un automašīnas šoferis ir apcietināts.

VVD maijā saņēma vairākas sūdzības no iedzīvotājiem par nezināma šķidruma nonākšanu vidē. Veicot pārbaudes, inspektori konstatēja, ka nezināmas izcelsmes šķidrums ar ķīmiskām vielām raksturīgu smaku nonācis vidē Rundāles novada Viesturu pagastā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, Ozolnieku novada Salgales pagastā, Jelgavas novada Jaunsvirlaukas un Vircavas pagastos un Tērvetes novada Augstkalnes pagastā. Ar šķidrumu bija nolaistītas autoceļu malas, tai skaitā, vairākās vietās arī autoceļiem pieguļošās teritorijas, skaidroja iestādē.

Pēc VVD speciālistu sākotnējā vērtējuma, izlietais šķidrums saturēja cianīdjonus un tā izcelsme bija Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars”.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lars

Šis kretīns, kurš piesārņoja, bija aizturēts, pat mašīnas ,ar kuru izlēja šo indi , bilde bija avīzē.
Humors vai idiotisms, ja vairāk par gadu tiek noskaidrots un tikai tagad sākšoties īstais process. Un tikai ir aizdomās turamās personas.

pirms mēneša, 2020.08.11 10:06

ant

Murgs!
Biolar pie pilnas atbildības jāsauc jo (nodeva savus ķīmiskos atkritumus, personai vai uzņēmumam kas piesārņoja vidi)
Personai cietumsodu.
Transportu iznīcināt metāllūžņos.
Ilgi gan notiek izmeklēšanas mūsu valstī.

pirms mēneša, 2020.08.11 12:12

Rema

Tiesāšanās ilgs vismaz gadus piecus.Un šoferis,kuru vēlas uztaisīt par vienīgo vainīgo,nebūs jau citā valstī!

pirms mēneša, 2020.08.11 12:56

Ttt

Indīga,ķīmiska viela tika izlaistīta piecu novadu ceļmalās.Tād jau tas notikā ilga laika posmā.

pirms mēneša, 2020.08.11 16:25

Asā hronika