Policija reidus nerīkos un norāda, ka masku lietošanas kontrole ir objektu īpašnieku atbildība 7

Sejas masku lietošana un citu jaunāko epidemioloģisko drošības ierobežojumu kontrole ir iedzīvotāju apmeklēto objektu īpašnieku atbildība, un policija speciālus reidus nerīkos.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja, ka speciālus reidus RPP jaunāko ierobežojumu kontrolei neplāno, taču jebkurā gadījumā RPP patrulēšanas laikā pievērsīs uzmanību, vai cilvēki ievēro jaunākās prasības.

Policijas pārstāvis norādīja, ka katra objekta īpašniekam un pārvaldītājam ir pienākums sekot līdzi tam, vai viņu klienti un apmeklētāji ievēro prasības, tai skaitā masku lietošanu.

Tāpat policija nepieciešamības gadījumā reaģēs uz objektu īpašnieku vai pārvaldītāju, kā arī citu iedzīvotāju sūdzībām par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, vai konfliktsituācijām.

Līdzīgu komentāru sniedza arī Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, kurā norādīja, ka Valsts policija turpina atbilstoši savai kompetencei uzraudzīt to vai iedzīvotāji ievēro jau līdz šim spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, valdība otrdien lēma noteikt lielākus pulcēšanās ierobežojumus, uzdot valkāt sejas maskas tirdzniecības vietās, stacijās un citviet, kā arī aizliegt uz laiku iekštelpās rīkot kolektīvos sporta treniņus.

Prasība attiecībā uz sejas maskām stāsies spēkā 14.oktobrī, bet citi papildu ierobežojumi - no 17.oktobra, skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

ABC

iepirkšos tajos veikalos, kur man nekādu masku neprasīs.

pirms 18 dienām, 2020.10.13 19:33

lasītāja

Kā ar atbildību pret citiem cilvēkiem? Autobusos šķauda un klepo bez maskām ,bet apkārt mazie skolnieki.

pirms 17 dienām, 2020.10.14 10:16

ezis

Tieši tā, nav skaidrs, kāpēc līdz 13 gadiem maskas nevajag, škaudam tak visi bez izņēmuma...

pirms 17 dienām, 2020.10.14 10:29

jegavnieks

vakar pilsetas autobusos vairaki brauca bez maskam,vaditaji neaizradija par to!kas vini ir baltie zvirbuli?tie ir bargi jasoda!

pirms 17 dienām, 2020.10.14 10:41

daudz nezināmo...

Jūsuprāt, jāsoda šoferi tāpēc, ka tie atļauj pasažieriem elpot gaisu? Un, kāds, jūsuprāt, būtu tas bargais sods? Bet, varbūt pat varat uzrādīt pasažieriem diagnozes? Iespējams, ka pats jūtaties tik slikti, ka nevajadzētu doties uz pilsētu ar sabiedrisko transportu...

pirms 17 dienām, 2020.10.14 14:28

tolis

Masu maskas. Patiesiba = tas viss ir hunherena!

pirms 17 dienām, 2020.10.14 11:46

Asā hronika