Policisti nedēļas nogalē noķer 58 autovadītājus, kuri sēdušies pie stūres reibumā

Kā liecina policijas ikdienas statistika, joprojām liela daļa autovadītāju bezatbildīgi sēžas pie stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā. Pagājušajā nedēļas nogalē, policijai veicot pastiprinātu satiksmes uzraudzību, kopumā trīs dienās Latvijā pieķerti 57 dzērājšoferi, kā arī viens autovadītājs, kurš, iespējams, vadījis savu spēkratu narkotisko vielu iespaidā. Savukārt vienai Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas ekipāžai pāris stundu laikā izdevies noķert četrus bezatbildīgus autovadītājus reibumā, informē Valsts policija.

Aizvadītājās brīvdienās policija pastiprināti uzraudzīja satiksmi, īpaši to, vai autovadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Piektdien, 8.martā, likumsargi kopumā fiksējuši 12 dzērājšoferus, kā arī vienu personu, kura, iespējams, vadījusi transportlīdzekli narkotisko vielu reibumā.

Visvairāk, kopumā 29 autovadītāji, reibumā sēdušies pie savas transportlīdzekļa stūres sestdien, bet svētdien pieķerti 16 šādi šoferi. Savukārt viena Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas ekipāža, brīvdienās patrulējot Latvijas teritorijā, sešu stundu laikā pieķērusi vien četrus dzērājšoferus.

Ir arī tādi autovadītāji, kuri no savām kļūdām nemācās. 10. martā, neilgi pirms 2 naktī, Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, braucot pa autoceļu Tīnūži – Koknese, pamanīja kādu priekšā braucošu transportlīdzekli “VW Passat”, kurš aizdomīgi manevrēja pa ceļa braucamo daļu, pārvietojoties no vienas ceļa malas uz otru. Apturot automašīnu, tās šoferis uzreiz atzinās, ka ir lietojis alkoholu, kā arī brauc bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, jo tās ir atņemtas. 1974. gadā dzimušajam vīrietim konstatēta minimālā alkohola koncentrācija izelpā – 1,6 promiles. Kā pats autovadītājs atklāja policistiem, pirms pāris gadiem viņš reibumā bija izraisījis ceļu satiksmes negadījumu ar smagām sekām. Sodu izcietis, bet toreiz zaudētās tiesības tā arī netika atgūtas. Tomēr tas viņu neatturēja sēsties pie stūres. Pirms 13 mēnešiem šis autovadītājs jau pieķerts braucot bez tiesībām, savukārt vakar – atkārtoti bez tiesībām un vēl alkohola reibumā.

Diemžēl, šie gadījumi acīmredzami parāda autovadītāju nostāju par ceļu satiksmes drošību. Par laimi, šajā reizē nav notikusi nelaime un neviens nav cietis no šo dzērājšoferu bezatbildīgās rīcības.

Par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā draud naudas sods, tiesību atņemšana uz konkrētu laiku, kā arī administratīvais arests, savukārt transportlīdzekļa vadīšana reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām ir kriminālsodāma.

Valsts policija uzsver – alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas! Ja esi lietojis alkoholu – pie stūres nesēdies! Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj citiem braukt reibumā!

Foto: Valsts policija

Pievieno komentāru

Asā hronika