Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prokurore un cietušā pārstāve neapmierinātas ar dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzēto Jelgavas policistu attaisnošanu

Prokurore un cietušā pārstāve nav apmierinātas ar Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tā attaisnojusi Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekus Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tika apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra "Ziedkalne" klientu, noskaidroja aģentūra LETA.

Saskaņā ar tiesas pārstāves Diānas Ozoliņas pausto, apgabaltiesā saņemts kasācijas protests no prokurores un kasācijas sūdzība no cietušā pārstāves.

Pašlaik tiek gaidītas pārsūdzības termiņa beigas, un plānots, ka nākamās nedēļas laikā lieta tiks nosūtīta uz Augstāko tiesu kasācijas sūdzību izskatīšanai.

Jau ziņots, ka abi apsūdzētie Zemgales rajona tiesā attaisnoti. Abiem apsūdzētajiem rajona tiesā atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Savukārt Zemgales apgabaltiesa grozīja pirmās instances tiesas spriedumu daļā par rīcību ar lietiskiem pierādījumiem. Pārējā daļā pirmās instances tiesas spriedums atstāts negrozīts.

Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram - 350 mēnešalgu apmērā.

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī "Ziedkalnē" par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika