Prokurores aizņemtības dēļ ievelkas lieta par paverdzināšanu un naudas izspiešanu Līvbērzes pagastā 1

Zemgales rajona tiesa prokurores aizņemtības dēļ šodien nevarēja skatīt lietu pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā nodarbojās ar naudas izspiešanu no cilvēkiem, kuri galvenokārt no apsūdzētajiem bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Sākotnēji bija plānots, ka šodien tiesā turpināsies apsūdzības pierādījumu pārbaude, turklāt tiesai jānopratina vēl viena lieciniece, taču pēc prokurores iesnieguma saistībā ar dalību specializētajās mācībās tiesa pieņēma lēmumu par krimināllietas iztiesāšanas laika maiņu. Paredzēts, ka nākamā tiesas sēde lietā notiks 13.martā pulksten 14.

 

Lietā tiek apsūdzēti Sergejs Tokmačovs, Sergejs Puķe, Dzintars Buks, Danata Gorodecka, Tatjana Rokitina, Rihards Bumbieris un Anna Leitmane. Viņi inkriminētajos noziegumos vainu neatzīst.

 

Kā uzskata apsūdzība, personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu. Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes.Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu. Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā.

 

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti, sākot no 2013.gada līdz 2016.gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām.


Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaupēns ar Adomaiti

Laiks kādam sākt nopietni slimot, jo citādi vēl sanāks tā, ka tiesa notiks, kas Jelgavas rajonā būtu viens no ārkārtējiem gadījumiem pēdējo gadu tiesu praksē.

pirms 2 gadiem, 2019.02.23 11:14

Asā hronika