Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prokurors nav apmierināts ar kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura attaisnošanu 8

Prokurors ir apstrīdējis Zemgales rajona tiesas spriedumu, ar kuru, skatot lietu no jauna, attaisnots kukuļņemšanā apsūdzētais Jelgavas slimnīcas vadītājs Andris Ķipurs, noskaidroja aģentūra LETA.

Zemgales rajona tiesa oktobrī Ķipuru, kā arī pārējos krimināllietā apsūdzētos - Jāni Kramenu, Andri Gulbi un Edmundu Kalniņu - attaisnoja. Tiesas pārstāve Sanita Grinšpone aģentūrai LETA skaidroja, ka ir saņemts prokurora apelācijas protests, un lieta nosūtīta Zemgales apgabaltiesai.

Savukārt apgabaltiesas speciāliste Diāna Ozoliņa atklāja, ka lieta pašlaik ir tikai iedalīta tiesnesim, taču lēmums par tālāko virzību vēl nav pieņemts.

Jau ziņots, ka tiesa nosprieda atzīt par nevainīgiem un attaisnot gan Ķipuru, gan pārējos apsūdzētos - SIA "Digiteks" valdes locekli Kramenu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Gulbi un Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Kalniņu.

Tāpat nolemts izbeigt procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai par tirgošanos ar ietekmi. Noraidīta arī prasība par prettiesiski iegūtu līdzekļu piedziņu valsts labā no Ķipura.

Tāpat ziņots, ka, Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal bija nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa). AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam. 

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklim inkriminēta dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošana, kukuļņemšana un izvairīšanās no deklarācijas iesniegšanas. Savukārt slimnīcas nodaļas vadītājam inkriminēta prettiesiska labuma pieņemšanu.

Tikmēr abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu (1616 eiro) apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu (1406 eiro) apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu (211 eiro) apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Sīmanis

Šis dakteris turpina savu uzvaras gājienu, jeb kā teikt pilnvaru pārsniegšanu. Pārbaudiet visu kas ap viņu saistīts, tur nekas nav tīrs

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 18:46

rēķinātājs

Interesants summas aprēķins. Nez kāds e i ro kalkulators izmantots?

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.11 08:09

šņaubencīrs

Tā lūk ! Atkal visu sāks ļurkāt par jaunu vai gandrīz par jaunu, lai atkal rezultātā būtu, kā jau Jelgavas tiesā pierasts, ar lielu PĻURKŠ. Šajā pat laikā nepārtraukti runā, ka tiesas nespējot izskatīt un lietas velkas desmit gadu garumā.. Vai tad nevar tos nespējīgos un nevarošos tiesnešus nomainīt ar varošiem, kas spēj tiesāt un notiesāt?
Sabiedrībā rada tādu domu, ka tiesneši ir kaut kas gandrīz vai no Dieva iecelts. Vai tad tiesneši nepieder pie valsts, kurā viņi dzīvo un tiesā - netiesā? Cerība uz tagadējo varu un valdību, kas pievedīs pie kārtības šos tiesnešus - citplanētiešus.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.11 11:42

cerība

Cerība ir, ka pievedīs pie kārtības, bet vai to atļaus pretspēki, nav gan zināms.
Bordāns centās gāzt to, kurš mūžīgi ,nāsi nokāris, tādā kā pusdzīvā stāvoklī žurnālistiem skaidro, ka nevar ietekmēt, ka nav likumā paredzēts, ka nevar to un nevar šito. Domāju, ka kāds žurnālists uzprasīs, ka varbūt jūsu amats tāds nemaz nav vajadzīgs, ja jūs neko nevarat un nedrīkstat.
Nevar un nedrīkst, bet Jurašu "marinē" laikam jau gada garumā. Saka , ka par valsts noslēpuma izpaušanu. Kur tad ir tas noslēpums, ja ir likuma skaidrojums, ka paziņošana par kukuļdošanas mēģinājumu, ko bija paziņojis Jurašs, nav noziegums. Un kāpēc tad netiesā, ja galvenais prokurors saskata noziegumu? Ko te vēl meklēt un izmeklēt, ja pats Jurašs uzreiz pateica, ka viņš ir paziņojis par šo kukuļdošanu? Jau otrā vai trešā dienā viņu varēja likt uz tiesāšanu. Kāpēc tāda čakarēšana? Kur tad visas pārējās lietas, bet Bordānam neizdevās tikt galā ar šo nevarīgo mīkstmiesi.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.11 16:12

Arī rēķinātājs

Tiešām,kads kalkulators izmantots?

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.12 23:42

Asā hronika