Rīkojot reidus tirdzniecības vietās Jelgavā, policisti uzteic pārdevēju godprātību 5

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki rīkoja kārtējo reidu vairākos Jelgavas veikalos ar mērķi pārbaudīt, vai nepilngadīgām personām netiek pārdots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni.

Šā gada 11.septembrī, veicot kontrolpirkumus, tika pārbaudītas sešas tirdzniecības vietas. Nevienā no tirdzniecības vietām, pārkāpumi netika konstatēti. Šajā sakarā, policija uzteic pārbaudīto veikalu pārdevēju godprātību, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgām personām, tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 1400 eiro.

Savukārt par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgās personas rīcībā, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām – no 350 līdz 700 eiro.

Policija atgādina, ka alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. Lai pārliecinātos par personas vecumu, tirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda apliecinošu dokumentu. Policija vērš uzmanību, ka šādi reidi tiek rīkoti regulāri.

Policija lūdz arī iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem, zvanot pa tālruni 110.

Foto: Valsts policija

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

egle1

Pašvaldniekiem šodien bija laba pļauja, laikam vajadzība pēc prēmijām. Gāju vakarā mājās no vilciena un visa strīpa mašīnu bija nolīmētas ar dzeltenām lapām.

pirms gada, 2019.09.24 20:25

Resnais

ja tā strīpa nebūtu nolīmēta, tad tu teiktu, kāpēc pašvaldībnieki slinko. Lai viņi strādā, pilsētā ir visatļautība stāvēšanas ziņā!

pirms gada, 2019.09.24 22:52

Sa

Autoostā jaunieši prasa tiem dzerājiem , kuri blandās katru dienu tur!

pirms gada, 2019.09.24 21:07

Asā hronika