Saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Jelgavā tiesas priekšā stājušies vairāki draudzes locekļi 15

Saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Jelgavā tiesas priekšā jāstājas vairākiem Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļiem, tai skaitā mirušās sievietes vīram un tēvam, kā arī draudzes garīgā līdera sievai, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Laikraksts vēsta, ka 21 gadus vecajai sievietei 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši. Nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības.

Dzemdības bijušas smagas, sieviete ik pa laikam bijusi bezsamaņā, bijuši krampji. Bērns piedzimis nosmacis, bet māte nākamajā dienā gārgusi, vēmusi zaļas gļotas un vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote. Nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, tādi fakti izskanējuši pagājušajā nedēļā prokurores Zinaīdas Egles apsūdzībā Zemgales rajona tiesā.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

"Latvijas Avīzei" zināms, ka mirušās sievietes vīrs un tēvs atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet Dāvida ir uz brīvām kājām. Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, plānots nopratināt daudzus lieciniekus, tajā skaitā arī Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgais līderis, apsūdzētās sievietes vīrs Jānis Dāvids.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Mirušās sievietes vīra māsa tiesā stāstījusi, ka agrāk draudzes locekļiem ārstu apmeklējumi nav bijuši aizliegti. "Taču, kad par draudzes garīgo līderi kļuva Jānis Dāvids, viņš sāka liegt apmeklēt ārstus - to uzskatīja par vājas ticības pazīmi, iešanu pret Dieva gribu. Ja cilvēks saslima, par viņu lūdzās, pielietoja tautas medicīnu," liecinājusi apsūdzētā Renāra māsa.

Pēc viņas stāstītā, draudzes statūtos neesot rakstīts, ka jāizvairās no ārstiem, tikai maksimāli jāpaļaujoties uz ticību. Taču aizliegums parādoties sarunās un ieteikumos. "Tas ir tāds milzīgs psiholoģisks spiediens - to es tikai tagad saprotu, kad esmu no draudzes aizgājusi. Ja es kaut ko gribēju, man vajadzēja prasīt atļauju tētim, savukārt viņš prasīja atļauju draudzes vadībai. Lemt pašai nozīmēja miesas prāta piepildīšanu. Viss bija jāizlūdzas. Visas likstas ar veselību piedēvēja ticības vājumam," sacījusi lieciniece, paužot pārliecību, ka viņas brālis nemeklēja ārstu palīdzību, jo baidījās, ka draudze liks atteikties no tuviniekiem un Dievs sodīs.

Viņa arī apgalvojusi, ka pēdējos gados daudziem draudzes cilvēkiem likts pārdot savas mājas un pārcelties uz dzīvošanu vairākām ģimenēm kopā. To laikrakstam norādījusi arī otra apsūdzētā - Simsona - māsa, kura apgalvojusi, ka draudzes garīgais līderis liekot sevi dēvēt par Svēto garu, kam ik pa laikam nāk apskaidrības, kam jāpakļaujas, piemēram, kādi īpašumi jāpārdod, kam ar ko jāprecas vai jāšķiras. "Pēdējā laikā Dāvids īpaši pievērsās laicīgai mantai un īpašumiem, tos lika pārdot, bet cilvēkiem apvienoties dzīvošanai kopīgās mājās, kas ir vairākās vietās Latvijā un arī tika celtas no jauna," viņa stāstījusi.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Valsts policijā esot informēta par šo draudzi, tomēr šobrīd plašāk nekomentē tās rīcībā esošo informāciju.

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Resnais

Ja nemaldos, tad vecajam simsonam bija 12 bērni. Pieredzei šajā procesā kaut kādai vajadzēja būt.

pirms gada, 2019.11.07 20:15

dievišķā Tulpe

aleluja, džīzus laikam tā gribēja...neviens nezin to stundu, to brīdi, kad džīzus viņu pasauks pie sevis....

pirms gada, 2019.11.07 21:15

to dievišķā Tulpe

Izvēlējies sev cēlu niku, bet pati to apgāni apsaukājot un apmelojot pašu to Kungu! Tas ir briesmīgs nāves grēks! Dievs mīl visus savus bērnus, pat suņus. Tikai cilvēks posta un iznīcina gan bērna, gan pieauguša, gan suņa dzīvi! - tas ir šausmīgs nāves grēks! 1. Bauslība ir ierakstīta visu cilvēku sirdīs (Rm 1:18–32; 2:14, 15), ar tiesas jeb zobena varu tā iespēju robežās realizē ārēju kārtību un ļaunuma ierobežošanu pasaulē (Rm 13:1–7).

‍2. Caur bauslības pasludinājumu cilvēki nāk pie grēkatziņas un tā tiek vadīti pie Kristus, lai Viņā iemantotu pestīšanu (Rm 3:20; Gal. 3:24).

‍3. Kad ticībā grēku piedošanai Kristū ir iemantota pestīšana un cilvēks ir kļuvis spējīgs nest ticības augļus Dievam, Bauslība māca svētu un Dievam tīkamu dzīvi mīlestībā (Rm 12. un 13. nod.).

‍Pirmais bauslis
Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā.

Otrais bauslis
Tev nebūs Dieva, sava Kunga, vārdu nelietīgi valkāt, jo Dievs to nepametīs nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā.

Trešais bauslis
Tev būs svēto dienu svētīt.

Ceturtais bauslis
Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē.

‍Piektais bauslis
Tev nebūs nokaut.

‍Sestais bauslis
Tev nebūs laulību pārkāpt.
Septītais bauslis
Tev nebūs zagt.

‍Astotais bauslis
Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāku.

‍Devītais bauslis
Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu.

Desmitais bauslis
Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas tam pieder.Tēvreize

Mūsu Tēvs debesīs,
Svētīts lai top Tavs vārds,
Lai nāk Tava valstība,
Tavs prāts lai notiek
Kā debesīs, tā arī virs zemes.
Mūsu dienišķo maizi dod mums šodien
Un piedod mums mūsu parādus,
Kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem.
Un neieved mūs kārdināšanā,
Bet atpestī mūs no ļauna,
Jo Tev pieder valstība, spēks un gods,
Mūžīgi mūžos,
Āmen.

pirms gada, 2019.11.08 12:01

Žuks

"Svētes maize" ir reģistrēta 2010. gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 2828 eiro. Uzņēmums pieder Jānim Dāvidam (52,97 procenti) un Valdim Simsonam (47,03 procenti).

pirms gada, 2019.11.07 23:58

abc

Simsons ir diezgan bagāts cilvēks... laikam tā arī kļuvis bagāts - "draudzes cilvēkiem likts pārdot savas mājas un pārcelties uz dzīvošanu vairākām ģimenēm kopā"

pirms gada, 2019.11.08 08:41

Pircēja

Nez cik pircēji vēl atbalstīs šo ceptuvi un "baros" "brīnumdraudzi"?....

pirms gada, 2019.11.08 11:23

aha

Simsons pirmstam bija bagāts,bet resnais Jānis uzplijās,ka vajag telpas maizes ceptuvei.Maizi cepa,bet par malku nemaksāja Valdim parazīts.

pirms gada, 2019.11.08 18:54

Jelgavnieks

Tas ir pzdeCccc ... kā cilvēki var būt tik stulbi.... Svētais gans :D Nožēlojami....

pirms gada, 2019.11.08 11:28

.

Vai Latvijas likumdošanā ir kaut cik skaidri uzrakstīts kas ir draudze un kas ir sekta? Liekas ka nav.Jo ja šī "draudze" vēl šobrīd juridiski un faktiski pastāv, tad mums diezgan bēdīgi šajā jomā....

pirms gada, 2019.11.08 11:53

Anonīms

Tiesas priekšā jāstājas ne tikai tēvam ar vīru un to zosi kas dzemdības izdomāja pati pieņemt , pašai 3bērni, meita aug, bet viņa vienkārši noskatījās kā nomirst meitene , tikai dēļ tā kad vīrs viņai prātā sajucis , kaut agrāk pats bijis dzērājs . Jānim Dāvidam jāstājas tiesas priekšā tāpat kā pārējiem, labāk uz psiheni aizvest un atstāt tur visus . Žēl meitenes , viņa gribēja aiziet no draudzes , tikai žēl kad nespēja

pirms gada, 2019.11.08 15:29

dievišķā Tulpe

Dāvids izies cīņā un uzvarēs Goliātu ! netiesājiet un paši nebūsiet tiesāti ! Slavēsim, brāļi un māsas džīzusu! Aleluja!

pirms gada, 2019.11.08 21:06

Resnais

beigās gan no draudzes viņa aizgāja. Debesu Tēvs aizsauca pie sevis. Tāda bija viņa griba!

pirms gada, 2019.11.08 22:38

Es jūsu Jēzus lunaparkā

Var būt izskanēs visai ciniski, tomēr par mātes un bērna nāvi man ir dalītas izjūtas - no vienas puses žēl, ka nelaiķe ir kļuvusi par upuru tādam sviestam un nu bērns vispār ne pie kā nav vainīgs. Tomēr, zinot, ka neizglītotu, stulbu, tas ir ticīgu cilvēku ir ļoti daudz un viņi pamatīgi kavē progresu itin visās sfērās, iznīcina cilvēciskās vērtības, vairo naidu un ļaunumu, šķiet, ka adekvātai tautas daļai tas ir ieguvums - 2 stulbi, sabiedrībai un valstij bīstamu, toksisku cilvēku mazāk. Domāju, ka daudz pozitīvāks pienesums sabiedrībai būtu tad, ja šādas sektas un baznīcas aktīvi praktizētu masu pašnāvības, tādejādi paši attīrot zemi no savas klātbūtnes. Tādā gadījuma, neviens nebūtu vainojams un veselas valstis un pat kontinenti varētu viegli uzelpot. Un tad mēs - adekvāti, izglītoti, sabiedrībai noderīgi, pozitīvi cilvēki varētu celt tautas un valsts labklājību, audzināt normālus bērnus un visa planēta starotu no mīlestības.

pirms gada, 2019.12.12 13:34

Asā hronika