Saistībā ar negaisu un lielo vējo, Zemgalē saņemti 19 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, no 13.jūnija pulksten 6.30 līdz 14.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus, no kuriem seši bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem un viens maldinājums, informē VUGD.

Saistībā ar negaisu un spēcīgo vēju, aizvadītajā diennaktī Zemgalē VUGD saņēma 19 izsaukumus. Visvairāk izsaukumu tika saņemti Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas apkārtnē, kur saņemti 13 izsaukumi par to, ka koki nolūzuši pār ceļa braucamajām daļām, bet vienā gadījumā Jelgavā Biešu ielā koks bija nolūzis arī uz dzīvojamās mājas jumta.

Savukārt Dobeles novadā tika saņemti trīs izsaukumi par to, ka koki nolūzuši pār ceļa braucamajām daļām un viens izsaukums Dobelē saistībā ar pār automašīnu un ceļa braucamo daļu nolūzušu koku. Bet Ozolnieku novadā tika saņemts viens izsaukums par nolūzušu koku.

VUGD atgādina, ka, ja pērkona negaiss vai spēcīgais vējš rada postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112! 

Aizvadītajā diennaktī Zemgales reģiona ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kur Tukuma novada Zentenes pagastā dega sausā zāle 100 kvadrātmetru platībā, Auces novada Ukru pagastā dega divstāvu dzīvojamās mājas siena viena kvadrātmetra platībā, Jelgavas novada Svētes pagastā dega dēļu kaudze trīs kvadrātmetru platībā, Jelgavas novada Vilces pagastā dega zāle trīs kvadrātmetru platībā un Kārļa ielā Jelgavā dega divstāvu dzīvojamās mājas ārsiena 0,5 kvadrātmetra platībā. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks Zemgalē bija izcēlies Ausekļa ielā Jelgavā, kur 35 kvadrātmetru platībā dega šķūnis. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts šorīt pulksten 4.06 un pulksten 5.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Foto: zz.lv arhīvs

Pievieno komentāru

Asā hronika