Saistībā ar raidījumā “Degpunktā” rādīto video, kurā nofilmēta vecas automašīnas spridzināšana, policija noskaidro visas tajā iesaistītās personas 5

Šā gada 19. februārī Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirknī tika uzsākts kriminālprocess sakarā ar raidījumā “Degpunktā” rādīto video, kurā redzams, kā vairākas personas, riskējot ar savu un apkārtējo dzīvību,  ar paštaisītu spridzekli uzspridzināja vecu automašīnu „Opel” un nofilmēja video, informē  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece. 

Kriminālprocesa ietvaros policisti nekavējoši veica visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, kā rezultātā operatīvi noskaidroja notikuma vietu Dobeles novada Penkules pagastā, kur izņēma lietiskos pierādījumus, kā arī noskaidroja visas sešas notikumā iesaistītās personas, kas izrādījās bijušie un esošie Penkules pagasta iedzīvotāji – četri 1985.gadā un divi 1988.gadā dzimuši vīrieši.

Sadarbībā ar VP ZRP Kriminālpolicijas biroja un VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem, viena aizturētā vīrieša dzīvesvietā tika veikta sankcionēta kratīšana. Visi izņemtie lietiskie pierādījumi nosūtīti uz ekspertīzi, lai noskaidrotu spridzināšanas ietaises izcelsmi.

No sešām aizturētajām personām, 1985.gadā dzimušajam vīrietim ir piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par citu likumpārkāpumu izdarīšanu. Savukārt pārējām piecām personām piemērots liecinieka statuss.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas „Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Policija atgādina, ka uzņemtajā video redzamā personu rīcība nav nekāds joks, bet gan bīstama nodarbe ne tikai pašiem, bet arī apkārtējiem, kas var beigties ar traģiskām sekām.

Foto: Valsts policija

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

.

Varoņi baigie)))))) kā par video iesēdināt tā uzreiz operatīvi, kā atrast par Zolitūdi vainīgos, kur tiešām cieta cilvēki tā uz neko nespējīgu ir....

pirms 2 gadiem, 2019.02.24 17:22

Resnais

nu ventspils hūte vispār iesmej.. Nanoūdens mazgātāji un daudzi citi zvēri.

pirms 2 gadiem, 2019.02.26 22:17

Tas pats Jānis

Zemgales policistiem ir talants atrast sev nodarbošanos. Mīļi protams. Bet, vai nebūtu labāk darīt sabiedrībai derīgu darbu?

pirms 2 gadiem, 2019.02.25 15:26

Asā hronika