Sāks iztiesāt lietu pret autobusa vadītāju par smagas avārijas izraisīšanu Igaunijā 5

Šodien tiesa sāks skatīt krimināllietu, kurā Latvijas pilsonis apsūdzēts par smagas autobusa avārijas izraisīšanu Igaunijā, noskaidroja aģentūra LETA.

Lieta nozīmēta izskatīšanai Zemgales rajona tiesā Jelgavā pulksten 10, skaidroja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone. Tiesas publiskotā informācija liecina, ka lietu atklātās sēdēs iztiesās tiesnese Irina Freimane.

Jau vēstīts, ka atbilstošo Igaunijas lūgumam Latvijas prokuratūra pārņēmusi un Jelgavas tiesai nodevusi krimināllietu, kurā Latvijas pilsonis apsūdzēts par smagas autobusa avārijas izraisīšanu.

Autobusa šoferis saukts pie kriminālatbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu Igaunijā.

2016.gada janvārī apsūdzētais vadīja uzņēmuma "Lux Express" pasažieru autobusu maršrutā Rīga-Sanktpēterburga Igaunijā, uz ceļa virzienā no Tartu uz Jehvi. Vadītājs uz Jehvi-Tartu-Valga šosejas nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, neizvēlējās laika apstākļiem un ceļa apstākļiem atbilstošo braukšanas ātrumu, kā rezultātā zaudēja vadību par autobusu, tas nobrauca no ceļa un apgāzās uz labā sāna.

Avārijas rezultātā diviem cietušajiem nodarīti smagi miesas bojājumi. Vienai cietušajai daļēji tika amputēta roka, otram cietušajam - pilnībā bija jāamputē roka.

Foto: logistikauudised.ee

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

tas pats

nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, neizvēlējās laika apstākļiem un ceļa apstākļiem atbilstošo braukšanas ātrumu- humors pilnīgs, zem šiem diviem teikumiem var pamest un notiesāt jebkuru autovadītāju. Kā var zināt, ka nav pārliecinājies- visu laiku pārbaudu ceļu, un braucu ar nopteikto ātrumu pēc pārliecināšanās.

pirms gada, 2019.10.01 10:15

Nozīstais

Vislabākais ir tas ka cełu uzturētājs nenes nekādu atbildību!Katram cełu nenotīrīsi un iepūt birsā.

pirms gada, 2019.10.01 10:57

D.Fizdauskas

Kur tik ātri sāks iztiesāšanu! Vēl nav pagājuši pat 10 gadi.

pirms gada, 2019.10.01 13:08

Vernons

2016. gada 29. janvārī ir vētra. Gaisa temperatūra no mīnusiem pāriet plusos. Tā sabiedrības daļa, kam jāatbild par ceļu uzturēšanu nedara neko, kolektīva noziedzīga bezdarbība noved pie avārijas. Vēja virziena konusu nav, ceļu nekaisa, policija arī nav sava uzdevuma augstumos, nebrīdina! Par kolektīvi pastrādātu noziegumu, kurā iesaistās dabas spēki jāatbild autobusa vadītājam. Vai pasažieri bija piesprādzējušies?

pirms gada, 2019.10.02 12:27

Venēcijas merkants

Kārtīgs šoferis ik pēc brīža aptur transportlīdzekli un rūpīgi vēro, vai braukšanas apstākļi ir vai nav piemēroti...īpaši tas attiecas uz jelgavas-rīgas mikriņiem,sauktiempar "Prokrusta krēsliem" šaurības dēļ.

pirms gada, 2019.10.06 15:33

Asā hronika