Satiksmes negadījumos Zemgalē vairāk cietušo un bojāgājušo 1

Kaut arī ceļu satiksmes negadījumu Zemgalē 2020. gadā ir reģistrēts par desmito daļu mazāk nekā 2019. gadā, bojāgājušo un ievainoto skaits tajos ir ievērojami palielinājies. 2019. gadā šis traģiskais skaitlis bija 21, bet 2020. gadā – 31.

No kopā 2020. gadā reģistrētajiem 1991 ceļu satiksmes negadījumiem, 1601 bija bez fiziski cietušām personām. Tomēr atlikušie 390 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušām personām ir bijuši smagāki nekā 2019. gadā.

No 2020. gadā kopā reģistrētajiem 30 359 administratīvajiem pārkāpumiem, visbiežākais tāpat kā agrāk bija atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana. Sods par to piemērots 12 730 gadījumos. Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa uzsver, ka joprojām daudziem autovadītājiem nešķiet svarīga drošības jostu lietošana - policisti par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu uzsākuši 1997 administratīvo pārkāpumu procesus.

Par auto vadīšanu alkohola reibumā pērn uzsākti 697 administratīvā pārkāpuma procesi un 440 gadījumos, kad alkohols gada laikā pirms auto vadīšanas lietots atkārtoti  - kriminālprocesi.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Andis Rozenbahs uzskata, ka galvenais iemesls, kāpēc palielinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits ar smagām sekām, ir atbildības trūkums, neiecietība pret citu cilvēku vajadzībām, bezatbildība. “Cilvēks vada automašīnu, bet tajā pat laikā ir aizņemts ar citām domām, raksta telefonā īsziņu. Gājējs, kuram uz ceļa tumsā nav atstarotāja, policistam aizbildinās, ka nav varējis to iegādāties, jo tas ir pārāk dārgs. Diemžēl līdzīgu piemēru ir daudz,” teic Andris Rozenbahs. 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vernons

Jāatmet doma, kad par manu drošību parūpēsies kāds cits! Tā nekad nav bijis, vismaz ceļu satiksmē ne tik drīz.
Katram ar savu rīcību bija, ir un būs jāgarantē drošība!

pirms mēneša, 2021.02.26 18:55

Asā hronika