Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī turpinās skatīt krimināllietu pret draudzes locekļiem, kurus tiesā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās 6

Zemgales rajona tiesa 15.septembrī pulksten 10 plāno skatīt krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi - mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Iepriekš vairākas ieplānotās tiesas sēdes dažādu iemeslu dēļ noņemtas no izskatīšanas. Pēdējā tiesas sēde, kas tika noņemta no izskatīšanas, bija paredzēta jūnijā, taču tā nenotika tiesneša prombūtnes dēļ.

Tagad zināms, ka sēde nozīmēta uz 15.septembri. Tiesa plāno uzklausīt apsūdzēto liecības.

Jau ziņots, ka tiesa mainījusi drošības līdzekli iepriekš apcietinātajiem apsūdzētajiem.

Apcietinājums kā drošības līdzeklis iepriekš noteikts abiem apsūdzētajiem vīriešiem. Taču pieņemts lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu uz nodošanu policijas uzraudzībā, piemērojot papildus drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts.

Pēc advokātu lūguma pieņemts lēmums par lietas iztiesāšanu slēgtā sēdē.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 2019.gada 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības.

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Pārdomas

Kā var vienkāršu sektu, ar mantkārību slimu cilvēku , saukt par draudzi ?

svētā gana sieva arī vienā maisā bāžama, atruna "aizbrauca uz veikalu"neder. visi zināja, kas tur notiek. visus iekšā cietumā, lai sēž!

pirms 18 dienām, 2020.07.20 08:05

Tas pats Jānis

"Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa." - tas tikai nozīmē vienu - daži cilvēki savā intelektā jau ir pamanījušies nolaisties zem vienšūņu - infuzoriju līmeņa. Darvinam, kā izrādās, nebija taisnība.

pirms 18 dienām, 2020.07.20 10:27

lasītāja

"Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa" - par šo nedaudz dīvaini. Saprotu, ka tēvs un vīrs ir apsūdzētie, bet vai mātes jaunajai sievietei nav? Varbūt ir vecmāmiņa? Bet šķiet, ka tur visi tā nozombēti un tāpēc jau ir tā, kā ir.

pirms 18 dienām, 2020.07.20 11:23

Pārdomas

Smieklīgākais ir tas, ka vīru īsti nav par ko apsūdzēt. Cilvēks ir piedzimis tajā sektā (tāpāt kā daudzi citi) un viņš akli ir sekojis sektas līderim. Meitenes tēvs un sektas līderis ar savu sievu, tie būtu īstie cilvēki kuri būtu jāiesēdina.

pirms 17 dienām, 2020.07.21 08:17

Pārdomas

+ arī tās meitenes vecvecāki ir tur iekšā un viņi spiež virsū saviem bērniem mazbērniem.

tas ir tas pats, kas Latvijas krievu bērniem tiek potēts par 9.maiju, jau no dzimšanas.

pirms 17 dienām, 2020.07.21 08:22

U.T.T.

Gan jau atkal pārcels,kaut kā ir process jānovilcina.Kurš atkal neieradīsies?

pirms 18 dienām, 2020.07.20 15:09

Asā hronika