Sestdien VUGD izglābis septiņus ledū ielūzušus cilvēkus (vēlreiz papildināta) 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji sestdien kopumā izglābuši septiņus ledū ielūzušus cilvēkus, informēja VUGD.

Divi cilvēki bija ielūzuši Lielupes ledū Jelgavas novadā, bet pieci - uz Engures ezera Talsu novadā.

Kā uzsver VUGD, atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami, taču cilvēki bezatbildīgi turpina staigāt pa ledu uz ezeriem un upēm.

Engures ezerā VUGD darbinieki izmatojuši dronu ar skaņas signālu, lai mudinātu zemledus makšķerniekus iet malā.

VUGD sestdien saņēmis arī izsaukumu uz Dobeles novadu, kur uz Bērzes upes atradās divi nepilngadīgie, kuri gan paši bija nonākuši malā.

Kā novēroja aģentūra LETA, daudzviet Latvijā uz ūdenstilpēm, kur vēl manāms ledus, sestdien redzami arī zemledus makšķernieki.

Kā ziņots, atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajai informācijai nedēļas nogalē Latvijas upēs sākusies ledus iešana.

Sestdien pēcpusdienā Kalnciema un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz upi Lielupe Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur ledū bija ielūzis cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji apmēram 100 metru attālumā no krasta ieraudzīja ledū ielūzušu cilvēku. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nokļuva līdz cietušajam, nogādāja viņu krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem.

Savukārt, no Dobeles novada Auru pagasta tika saņemta informācija, ka Bērzes upē uz ledus gabala atrodas nepilngadīgas personas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divi pusaudži paši saviem spēkiem jau nokļuvuši krastā. Ar viņiem tika veiktas pārrunas, brīdinot par šādu aktivitāšu bīstamību.

Neilgi pēc tam ugunsdzēsēji glābēji vēlreiz devās uz upi Lielupi Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur apmēram 150 metrus no krasta ledū bija ielūzis cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz ielūzušajam un nogādāja viņu krastā, kur nodeva NMPD darbiniekiem.

Vakarpusē ugunsdzēsēji glābēji vēlreiz devās uz Dobeles novadu, kur Bērzes upē atradās cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram trīs metru attālumā no krasta uz koka zara atrodas nepilngadīga persona. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo nogādāja krastā un nodeva NMPD darbiniekiem.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novadu, kur dzirnavezerā uz ledus atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēļa palīdzību nokļuva līdz cietušajam un nogādāja viņu krastā, kur nodeva NMPD mediķiem.

VUGD atgādina, ka šobrīd atrasties uz ūdenstilpju ledus ir īpaši bīstami – ledus ir trausls, irdens, strauji kūst un jebkurā brīdī var lūzt!  VUGD aicina arī vecākus pārrunāt ar bērniem to, ka šobrīd kāpt uz ūdenstilpju ledus vai vizināties uz ledus gabaliem ir dzīvībai bīstami. 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

,,,

nu ļaujiet tak tiem pašnāvniekiem iet pa skuju taku, ja reiz tā viņi vēlas.

pirms mēneša, 2021.03.01 11:23

Asā hronika