Šogad peldsezonā no ūdenstilpēm izcelti 63 bojāgājuši cilvēki

Šogad peldsezonā izglābti 29 cilvēki, bet no ūdenstilpēm tika izcelti 63 bojāgājuši cilvēki, tai skaitā viena nepilngadīga persona, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

15.septembrī visā Latvijā noslēdzās oficiālā peldēšanas sezona.

Bojāgājuši cilvēki no ūdenstilpēm tiek izcelti ne tikai peldsezonā. Ne visos gadījumos bojāejas iemesls ir bijusi noslīkšana, un ziņas par noslīkušiem cilvēkiem apkopo Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs.

Šogad kopumā VUGD no ūdenstilpēm ir izcēlis 86 bojāgājušus cilvēkus.

2020.gadā laika posmā no maija līdz septembrim tika izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet atpūta pie ūdens pērn traģiski beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā piecām nepilngadīgām personām. Pērn kopumā no ūdenstilpēm tika izcelti 122 bojāgājuši cilvēki.

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem.

Kā biežākie iespējamie iemesli nelaimes gadījumiem bijusi peldēšanās reibumā, glābšanas vestu neizmantošana braucot ar ūdenstransporta līdzekļiem. Tāpat pieaugušie bērni uz piepūšamiem matračiem un rotaļu laivām tikuši ienesti jūrā. Starp iemesliem ir arī pārgalvīga peldēšanās un bērnu nepieskatīšana.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika