Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strīdu ap "Depo" būvniecībai Jelgavā izsniegto atļauju apelācijas instances tiesa skatīs vasarā 5

Lai arī šodien apelācijas instancē bija plānots skatīt administratīvo lietu par lielveikala "Depo" būvniecībai Jelgavā izsniegto būvatļauju, lieta pārcelta uz vasaru, noskaidroja aģentūra LETA. 

Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīgs Sandis Zellis skaidroja, ka marta beigās, ņemot vērā lietu pārdali, nolemts, ka jelgavnieku sūdzību par būvatļaujas izsniegšanu rakstveida procesā bez administratīvā procesa dalībnieku piedalīšanās tiesa skatīs 5.jūnijā. 

Publiski pieejamā informācija liecina, ka strīds tiek skatīts tiesneša Ojāra Priedīša vadībā.

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesa atcēlusi Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai, aģentūru LETA informēja tiesas Jelgavas tiesu nama priekšsēdētājs Mārtiņš Birkmanis. 

Tiesa, skatot trīs aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala "Depo" būvniecībai izsniegtā būvatļauja, konstatējusi pārkāpumus lielveikalam nepieciešamās transporta infrastruktūras noteikšanā un būvatļaujas neatbilstību pašvaldības saistošajiem noteikumiem. 

Proti, tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā lielveikala būve, vadoties pēc arhitektoniskās risinājuma un izmantošanas funkcijas, atbilstoši saistošo noteikumu prasībām būs uztverama kā reprezentācijas objekts. Tiesa uzskatījusi, ka izceltā lielveikala fasādes arhitektūra veicinās pretēju efektu, radot nepamatotu konkurentu unikālam kultūras mantojuma objektam - Jelgavas pilij un parkam -, kā arī atstās negatīvu ietekmi uz Lielupes promenādi, kas izveidota kā rekreācijas zona. Tāpat veikals-noliktava, pēc tiesas domām, radīs teritorijai papildu logu, kas izpaudīsies kā papildu cilvēku un transportlīdzekļu plūsma. 

Tiesa arī secinājusi, ka būvprojekts tā minimālajā sastāvā neatbilda izvirzītajai prasībai, ka ēkas būvapjoms veidojams ar dažādu stāvu augstumu. Tāpat tiesa konstatējusi, ka būvniecībā vienlaidus tiks izmantoti "sendviča" tipa paneļi, la gan sasitošajos noteikumos norādīts, ka būvniecībā konkrētajā vietā nav pieļaujama šādu paneļu izmantošana vienlaidus. 

Tāpēc tiesa apmierinājusi pieteicēju pieteikumus un atcēlusi SIA "Auras centrs" izsniegto būvatļauju "Depo" būvniecībai.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

OPTIMISTS

Jelgavā jau sen būtu DEPO,ja mūsu "bāleliņi" igauņu investoram nebūtu iesmērējuši šo Jelgavas skaistākās vietas degradējošo projektu !
Diezvai 90 tajos gados, mūsu bāleliņi, tādu cūcību atļautos!

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.10 13:41

prieks!

Toties viss nāk secīgi un tieši laikā, jo Dobeles šosejas malā kā reiz ir pārdošanā pamatīgs zemes gabals.

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.10 13:48

Elina

Dobeles šosejā jau ir projekts pie sētas piekarināts par LIDL celtniecību. Tā vieta jau aizņemta!

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.10 15:21

Mjā

Ja tā tas ir, tad tās ir patīkamas ziņas (attiecībā uz LIDL celtniecību).

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.11 14:39

Asā hronika