Svētes pagastā degusi kūla trīs hektāru platībā 3

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2.aprīļa pulksten 6.30 līdz 3.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus, 28 uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Lielākie no kūlas ugunsgrēkiem reģistrēti:

15 hektāri – Jēkabpils novada Dunavas pagastā;

8 hektāri – Jēkabpilī Aizkraukles ielā;

3 hektāri – Jelgavas novada Svētes pagastā;

1,5 hektāri – Aizkrauklē Maurēnu ielā;

1 hektārs – Aizkrauklē.

Kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību. Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām.

Pati ugunsgrēka dzēšana notiek ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Tas ir ilgstošs un fiziski smags, kā arī bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus. Dzēšot kūlas ugunsgrēkus, ugunsdzēsēji glābēji kājām noiet vairākus kilometrus.

VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt sauso zāli!

 

Foto: VUGD 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mamis

ta velcies tur kur tev ļauj svilināt,igaunis uzradies ,zinātājs sranijs,un nau ko diedelēt naudas no Tautas,ka tava būda nosvilst līdz pamatiem skaidrs zinoni

pirms gada, 2019.04.07 12:18

pensionars

tā vietā poliči lai nevazatos pa tirgus lauku būtu kūlas svilināšanas periodā vairākās vietās norīkojuši slēpņus poliču ir diezgan lai vietās kur atrodas lielāki kūlas daudzumi izvietotu slēpņus,uzfilmēt notvert svilinātājus,un tad sodīt pēc visa likuma bardzības,ja to ir darijuši nepilngadīgie,lai atbild vecāki maksā naudā tad izūtrupējot mantu un to visu procesu plaši parādīt TV-presē

pirms gada, 2019.04.07 12:13

Asā hronika