Tiesa atkārtoti attaisno kukuļņemšanā apsūdzēto Jelgavas slimnīcas vadītāju Ķipuru 13

Zemgales rajona tiesa, skatot lietu no jauna, atkāroti attaisnojusi kukuļņemšanā apsūdzēto un Jelgavas slimnīcas vadītāju Andri Ķipuru, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesa nosprieda atzīt par nevainīgiem un attaisnot gan Ķipuru, gan pārējos apsūdzētos - SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andri Gulbi un Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmudu Kalniņu.

Tāpat nolemts izbeigt procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai par tirgošanos ar ietekmi. Noraidīta arī prasība par prettiesiski iegūtu līdzekļu piedziņu valsts labā no Ķipura.

Prokurors, apsūdzētie, cietušie, aizstāvji vai pārstāvji desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā pēc tam, kad beidzies termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sastādīšanu un lūgums nav iesniegts.

Jau ziņots, ka, Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklim inkriminēta dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošana, kukuļņemšana un izvairīšanās no deklarācijas iesniegšanas. Savukārt slimnīcas nodaļas vadītājam inkriminēta prettiesiska labuma pieņemšanu.

Tikmēr abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu (1616 eiro) apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu (1406 eiro) apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu (211 eiro) apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Modris

Kas mazinās apsūdzētajiem nodarīto morālo un fizisko kaitējumu?...

pirms gada, 2019.10.25 13:30

Žozefīns Airis

pateicības dakteriem nav nekādi kukuļi, tas jau izsenis ir zināms no prezidenta vēlēšanas laikiem Zoodārzā kā arī uz Ventspils šosejas.
Ja cilvēk pieņem pateicību, tad tas ir labas gribas izpausmes veidiem,

pirms gada, 2019.10.28 22:14

:DDD

...2300 latu (1616 eiro)....2000 latu (1406 eiro)...300 latu (211 eiro)....kāds žurnālists labi sarēķinājis...

pirms gada, 2019.10.25 15:54

protams ...

2300 * 0.7 2000*0.7 .... kaut visur valsts pārvaldē tā algas būtu konvertējuši uz eiriņiem .. budžets sen būtu pārplīsis pa vīlēm ...DDD skolā būtu teikuši - sēdies pieci - jūtu būsi valsts darbinieks jo citur neņems. no otras puses ja tā naudu rēķina - summa moš vairs nesasniedz kriminālu pantu un ir tāds mazs huligānisms, nu tāda neliela ālēšanās DD

pirms gada, 2019.10.25 23:49

Vidmantas

Tas bija skaidrāks par skaidru, ka attaisnos, jo ne jau par velti ir sasiets ar medību lietām, kurās ir pats galvenais uzraugs, nu tas ar to nokārušos nāsi, kurš neko nevarot ne uzraudzīt, ne kontrolēt, bet amatu aizņem. Jautājums ir , kāpēc šitā šļura ir vajadzīga, kad gadu gadiem taisa tiesas sēdes, kuras nenotiek, bet šajā pat laikā tiesas esot noslogotas un iztiesāšanās rindas ir milzīgas. Vai tad mazums papīru blāķu ir sarakstīts un beigu beigās - PĻURŠ!

pirms gada, 2019.10.26 09:13

briedis

Diezin vai šoreiz varēs atsaukties uz to, ka pie šīs šļuras ievārīšanas un tās vārīšanas 5 gadu garumā ir vainīga kompartija un krievu armija. Jā, laikam arī tie 50 okupācijas gadi nebūtu piemināmi, ka ir vainīgi. Tā kā šoreiz vaina ir tepat Latvijā, kur nevienam nav faktiskas varas, bet tikai muldēšana, atrunāšanās, ka jābūt tiesiski, bļam, bļām, bļam un..... čiks.

pirms gada, 2019.10.26 18:03

Piešķirti Jelgavas augstākie apbalvojumi

[….] Augstāko pilsētas apbalvojumu „Goda zīme” nolemts piešķirt [….] zvērinātai advokātei Brigitai Miķelsonei – par ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā Jelgavas pilsētā; [….]

pirms gada, 2019.10.27 09:40

Nu tas arī izskaidro......

Nu tas arī izskaidro to visu ko tiesa nosprieda.

pirms gada, 2019.10.27 09:44

cukurs

Kukuļi doti un ņemti, bet loceklis nav vainīgs. Tātad, viennozīmīgi - kukuļdošanas un ņemšanas brīdī loceklis ir bijis Kosmosā un tāpēc viņa vainas te nav.

pirms gada, 2019.10.27 14:19

Laimnesis

Ja būtu valsts, kurā kaut kam tomēr ir reāla tiesiska vara, tad šodien jau vajadzētu būt arestētiem tiem izmeklētājiem, kas iesāka šo lietu, prokuroriem, kuri to virzīja uz tiesu, vai arī tiem tiesnešiem, kuri 5 gadu laikā nespēj notiesāt, ja ir vaina. Par to, kam jābūt arestētiem, ja vainas nav, es jau nosaucu sākumā.
Pļerkst un pļerkst uz visiem stūriem par tiesisku kārtību valstī. Nu, un kur tad ir šī tiesiskā kārtība?

pirms gada, 2019.10.29 11:54

Nu, un kur tad ir šī tiesiskā kārtība?

Zibertei točno jābūt ####/.

pirms gada, 2019.10.29 13:26

Asā hronika