Tiesa attaisno dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētos Jelgavas novada policistus 19

Zemgales rajona tiesa attaisnojusi dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra klientu apsūdzētos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekus Sandi Blūmu un Jāni Pranku, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Viņa norādīja, ka abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Šodien tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, kuru nevar pārsūdzēt. Tomēr desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas tiesai rakstveidā var iesniegt lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu, skaidroja Grinšpone.

Cietušais, valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" klients sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka gatavojas pārsūdzēt šodienas spriedumu. Viņš nav apmierināts gan ar policistu attaisnošanu, gan ar spriedumā noteikto lietisko pierādījumu iznīcināšanu.

LETA jau ziņoja, ka prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram - 350 mēnešalgu apmērā. 

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. 

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī "Ziedkalnē" par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle "Ziedkalne" atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 19

..

Labais, 3 gadus skata lietu, kurai, acīmredzot, pēc sprieduma loģikas nav pamata, beigās attaisno.. Labais, kruta valsts muļķu zeme.. ????

pirms gada, 2019.11.11 16:29

xxx

Diez cik izmaksāja atpirkties no šīs lietas? Droši parastam cilvēkam tas izmaksātu daudz dārgāk. Lai dzīvo brīvā LATVIJA un KNABS.

pirms gada, 2019.11.11 19:23

dievišķā Tulpe

urā, taisnība uzvarēja! kārtīgs milicis pat mušiņai nevar nodarīt pāri, kur nu vēl kādu apzagt vai piekaut ! tur strādā eņģeļi un sirds cilvēki, kuri neņem kukuļus , nesit cilvēkus , nemelo un pillā pie stūres nebraukā !

pirms gada, 2019.11.11 20:32

iedzivotājs.

Tauta varat necerēt, cerība ir muļķa mierinājums,policistiem vienmēr būs taisnība,jo policija, prokuratūŗa un tiesa ir viens orgāns, kur viss ir iepriekš sarunāts, it sevišķi Jelgavā.

pirms gada, 2019.11.11 20:50

Zilais

Tā iemītnieka itkā pazušana , manuprāt, bija bijušā pansionātā direktora roku darbs...:)) Un "cietušais" jau arī ir uzpērkams un ietekmējams...:) Lai puiši strādā savu darbu policijā tālāk! Ir godīgi pret visiem! Un apmelotāji sapinas savā meistarībā ..:))

pirms gada, 2019.11.11 20:52

Po

Šī pretīgā valsts kur menti var darīt ko grib pārkāpjot visus likumus ! Un šī saucamā tiesa !
Vēmiens nāk par šo valsti !

pirms gada, 2019.11.11 21:46

Vēmeklim

A ko tu te dari? Izvemies un brauc prom! Kas Tevi te tur?

pirms gada, 2019.11.13 11:56

to Vemeklim

brauc jau brauc prom. nozelojama valsts, sataniska pilseta. vislielakie klaigataji padejas dienas daudzos komentaros ir pasi policisti, kuri nu peksni piesauc likumus, bet pasi tos rupja veida parkapj. visvareniba un visatlautiba - ta ir sis pilsetas vareno devize. ko tad vienkarss mietpilsonis siem var izdarit - neko. bet vini var - vienkarsi visu iznicinat. noteikti, ka visas nelabveligas komentaru IP adreses ir noskaidrotas un tiks visi mistiski soditi un tiesati, jo ir tak aizskart policistu gods. kad vienkarss mietpilsonis ludz noskaidrot pazemotaju, ganitaju IP adreses un uzsakt lietu, jo ir nodarits moralais kaitejums, tad ne policija, ne prokuratura neko neredz, nesaprot, nekadu kaitejumu neredz... nu tadi planpratinu idioti. bet te - noteikti visu noskaidros un uzsaks lietu, jo vislielakie neliesi ciess. ta ka cilveki masveida brauc prom no sis nelietigas valsts un pasaules varenie realizes savu planu, ielaizot te melno tukstoti. tad jus visi redzesiet pasu satanu, jo tas tukstotis nemaz nedoma stradat un paklauties kaut kam. viniem ir savi pasaules vareno dotie likumi. belgija tam ir labs pieradijums!

pirms gada, 2019.11.13 14:44

Elejnieks

Iesēdināt tos abus ****us. Un vajadzēja uzreiz, no darba atlaist . Šausmas kā viņus wnk ataisno **** Latvijas korupcija,Bez tabu jazvana .

pirms gada, 2019.11.11 23:45

Berķene

Visa tā lieta bija mākslīgi veidota un tiesa lēma pareizi.

pirms gada, 2019.11.11 23:50

Resnais

Nevajag aizmirst, ka šajā tiesiskajā un brīvajā valstī policisti nekad nekļūdas un nemelo, bet stirnas pašas krīt, kad lieli vīri ar sniega moci vizinas.

pirms gada, 2019.11.12 00:23

Kamuzite

Tada ta valsti tiesa,ka pat invalids palika par vainigo. Tad jau sanak ka vares visus ta pogaini apmelot.

pirms gada, 2019.11.12 00:25

Invalīdam

Invalīdam ziepes...:)) Labvēļi zaudē ietekmīgus darbus...nebūs , kas maksā par pakalpojumiem...valsts morālo kompensāciju nemaksā...:)) Nevajag izmantot garīgi slimus cilvēkus savu seksuālo vajadzību apmierināšanai!!

pirms gada, 2019.11.12 10:01

Hektors

Jā, lai puiši strādā, nodarbojas bezpriģelu, brauc pālī pie stūres, taisa negadījumus, un degradējās tālāk, tik paši savā nodabā..

pirms gada, 2019.11.12 10:51

Elejniece

Jā atkal Jelgavas policija izceļas ar saviem varoņiem,vēl tik vajadzēja ordeņus piešķirt, netik paglābt no taisniga soda.

pirms gada, 2019.11.12 12:10

neta

Vai tad Blūms ir mainījis attieksmi pret cilvēkiem?Veselajiem,slimajiem....Nē,nē un vēlreiz nē!Tā tik turpināt,Sandi!!!Bet bumeranga efektu neviens nav atcēlis!

pirms gada, 2019.11.12 12:44

Elejnieks

Spriedumā noteikto lietisko pierādijumu iznīcināšanu- roka, roku mazgā.

pirms gada, 2019.11.12 16:16

Viens likums, viena taisnība

S.Blūmam nav vieta VP rindās. Kauns un negods mundierim.

pirms gada, 2019.11.16 12:06

Asā hronika