Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesneša prombūtnes dēļ ieilgst krimināllietas iztiesāšana pret Jelgavas poliklīnikas bijušo vadītāju 8

Zemgales rajona tiesa šodien tiesneša prombūtnes dēļ nevarēja skatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Viņa skaidroja, ka tiesas sēde krimināllietā noņemta no izskatīšanas tiesneša prombūtnes dēļ. Nākamā tiesas sēde pašlaik nav nozīmēta.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Hermanis

Vai tad žemgales tiesā ir tikai viens tiesnesis...un tas pats atrodas prombūtnē,vai ir nolemts noildzināt lietu,lai par to aizmirstu...?!

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.13 16:47

Ha

Tiesas sēžu atlikšana laikam notiek iesaistīto rindas kārtībā.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.13 17:16

Ķēķis kā ķēķis

...informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
No rīta informēja, ka turpinās tiesāt, pusdienlaikā informēja par tiesneša prombūtni. Vai Zemgales rajona tiesa neko nezina par saviem tiesnešiem?

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.14 10:30

Štālis

Tad, kad atgriezīsies no prombūtnes, tad, lai to tiesu novilcinātu, būs jāsāk slimot. No sākuma pašai tiesājamai, tad advokātam, tad lieciniekiem, tad prokuroram un pēdējā laikā sākušiem slimot - arī tiesnešiem.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.14 12:18

Nav jau vairs kur tiekties

https://www.facebook.com/ltvzinas/videos/297348154488206?sfns=mo

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.15 07:29

Asā hronika