Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesneses slimības dēļ šonedēļ neskatīs krimināllietu pret draudzes locekļiem, kurus tiesā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās 4

Zemgales rajona tiesa tiesneses slimības dēļ šonedēļ nevarēs skatīt krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi - mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Lietas iztiesāšana bija paredzēta rīt, 30.janvārī, taču tiesas sēde nenotiks tiesneses Ivetas Kniplokas slimības dēļ. Tiesā solīja nozīmēt tiesas sēdi tiklīdz tiesnese atgriezīsies darbā, informējot arī sabiedrību.

Jau ziņots, ka tiesa mainījusi drošības līdzekli iepriekš apcietinātajiem apsūdzētajiem.

Apcietinājums kā drošības līdzeklis iepriekš noteikts abiem apsūdzētajiem vīriešiem. Taču pieņemts lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu uz nodošanu policijas uzraudzībā, piemērojot papildus drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts.

Tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone informēja arī, ka pēc advokātu lūguma tiesas sēdē pieņemts lēmums par lietas iztiesāšanu slēgtā sēdē.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 2019.gada 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības.

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. 

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

o

Laikam tiesneši ir pie veselības tikai kad jātiesā ievārījuma burkas zagļi...Kas kas nopietnāks, tā tik saslimst...

pirms 30 dienām, 2020.01.29 18:16

tuttii

Ak šausmas! Gripas epidēmijas laikā, tiesnesis, kuram ikdienā nākas saskarties ar vairākiem desmitiem cilvēkiem, ņēma un saslima! Kā kaut kas tāds ir iespējams?! Atlajst saimu!

pirms 29 dienām, 2020.01.29 22:38

Seagan

Tiešām visādi gadās, bet šī lieta ne pirmo reizi tiek atlikta.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 09:01

zx

To vareja sgaidit...Saksies ilgstosa un regulara slimosana.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 13:22

Asā hronika