Traģisko mājdzemdību krimināllietā iesaistītā reliģiskā draudze nokļuvusi drošības dienesta redzeslokā 6

Tieslietu ministrijas (TM) rīcībā līdz šim nav bijusi informācija par traģisko mājdzemdību krimināllietā iesaistītās organizācijas "Pirmā evanģēliskā Jēzus draudze" iespējamiem pārkāpumiem, taču organizācija tagad ir nokļuvusi Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā.

TM aģentūrai LETA pastāstīja, ka saskaņā ar likumu reliģisko organizāciju darbības atbilstību normatīvajiem aktiem uzrauga tiesībaizsardzības iestādes, kuras informē TM par konstatētajiem pārkāpumiem reliģisko organizāciju darbībā.

TM rīcībā līdz šim nav bijušas ziņas par minētās reliģiskās organizācijas iespējamiem pārkāpumiem. Tāpat Uzņēmumu reģistrs, izvērtējot tā rīcībā esošajā reliģiskās organizācijas reģistrācijas lietā esošos materiālus, nav konstatējis indikācijas par draudzes iespējamiem pārkāpumiem, norādīja ministrijā.

Ministrijā arī skaidroja, ka reliģisko organizāciju darbību var izbeigt tiesa, pamatojoties uz ģenerālprokurora ierosinājuma pamata.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA apliecināja, ka prokuratūra informējusi tiesībsargājošās iestādes par minēto reliģisko organizāciju, taču sīkāka informācija publiski netikšot sniegta.

VDD aģentūrai LETA apliecināja, ka VDD gadījums par draudzes pārstāvju apsūdzībām ir zināms, un dienests tā rīcībā esošo informāciju izmantos atbilstoši savai kompetencei. Arī VDD plašākus komentārus par minēto organizāciju patlaban nesniedz.

Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesas Jelgavā lietvedībā ir krimināllieta, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki "Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes" locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva. Lietu turpinās skatīt 25.novembrī.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības. 

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles celto apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

"Latvijas Avīzei" zināms, ka mirušās sievietes vīrs un tēvs atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet Dāvida ir uz brīvām kājām. Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, plānots nopratināt daudzus lieciniekus, tajā skaitā arī "Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes" garīgais līderis, apsūdzētās sievietes vīrs Jānis Dāvids.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, "Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes" locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

"Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze" ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka gan Jānim Dāvidam, gan Valdim Simsonam līdz šī gada februārim piederēja uzņēmums SIA "Svētes maize", kas pārdod dažāda veida maizi un tās izstrādājumus. Tagad uzņēmums pieder kādam Robertam Neimanim.

"Svētes maize" pērn strādāja ar 221 233 eiro lielu apgrozījumu un ar 20 970 eiro lieliem zaudējumiem. 

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!

Ministrijā arī skaidroja, ka reliģisko organizāciju darbību var izbeigt tiesa, pamatojoties uz ģenerālprokurora ierosinājuma pamata - tad vajag mainīt likumu ar kuru šāda veida sektas tiek piereģistrētas kā reliģiskas organizācijas un kļūst neaizskaramas!

pirms gada, 2019.11.13 15:18

antipolicists

Vēl vienkāršāk, neļaut reģistrēt vispār neko pa jaunam! Mēs redzam Dāvida saimniecībā- viss jāpārdod, jāpakļaujas suņa murgiem, nomirst cilvēki, un cietumā sēdēs nevis Dāvids, bet naivi cilvēki, kuriem viegli sagrozīt prātu.
jāmaina likums uz to, ka valstī nevar būt neaizskaramas personas/iestādes/ institūcijas. visiem likumam ir jābūt vienam. To no bērnības taču māca bērniem, visi ir vienādi.
dzīvojama mļe banānu republikā...

pirms gada, 2019.11.14 08:29

Zinatājs.

Kādreiz tā bija kautcik normāla autonoma luterāņu draudze.Tad kad Dāvidam sakāpa galvā un ar dažu cilvēku atbalstu pārņēma kontroli tad viss mainījās.

pirms gada, 2019.11.15 18:02

Janka

Ir pazīstams apsūdzētais, tur jau no bērnības ir ieaudzināta tāda nosliece, dzīvodami meža malā, neviens viņus nemanīja, nekontrolēja, tur viņu mātei nav ar pauri viss kārtībā, noslieces uz sektas kultu, diemžēl mums tur ir vēl divas līdzīgas ģimenes, tur vienā ģimenē normāls liekas vīrs, nodarbojas mežniecības struktūrā, sieva iepinusies Jehovas lieciniekos, lai Dievs stāv klāt.

pirms gada, 2019.11.28 16:41

For Janka

Jaa Simsoniem jau sen bija sektas nosliece , Un Ulda gimenei Arii ! Zell puikas kas uzsugusi tadas gimenes ! Ritvars Simsons , Rudolfs Simsons ! Tevs Valdis Simsons Nenoslpsies cietumaa un tur vinjam buus jautri !!!

pirms gada, 2019.12.08 12:55

Asā hronika