Turpinās iztiesāt kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu 13

Tiesa šodien turpinās izskatīt kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura krimināllietu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Iepriekš lietas izskatīšanā uz vairākām nedēļām bija pasludināts pārtraukums, bet vēlāk krimināllietas izskatīšana atlikta līdz šodienas pulksten 10 papildu dokumentu iesniegšanai.

 

No jauna izskatot A.Ķipura lietu, iepriekš tā vairākkārt atlikta gan pēc prokurora lūguma, gan tāpēc, ka uz tiesas sēdi nebija ieradies viens no lietas dalībnieku pārstāvjiem.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā (tagad Zemgales rajona tiesa), kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

 

Jau vēstīts, ka AT 2017.gada 18.jūlijā atcēla divu zemāko instanču - Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas - attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

 

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

 

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem - 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010.gadā un sonoskopa iegādi 2011.gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

 

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

 

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs - 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: Eva Pričiņa

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Luters

Locekli visticamāk netiesās, jo noteikti gaida laiku, kad loceklis dosies citos medību laukos.

pirms 2 gadiem, 2019.01.19 09:58

munters

Ļoti interesanti būs uzzināt, kāpēc tiesa atlikta, uz kādu laiku tā atlikta, kurš no procesa dalībniekiem saslimis u.t.t.

pirms 2 gadiem, 2019.01.20 14:17

Mułku tauta...

Labi skan! Kukulnemsanā apsudzetais, bet taja pasa laikā turpina vadit iestadi!!!! Cilveks neprot kauna un turpina teret lidzeklus. Cik kukulus par so laiku jau sanemis vai sadevis.... Bet nu protams - viens medibu kolektivs vieno visus

pirms 2 gadiem, 2019.01.20 19:47

jonas

Tā nav Tiesu sistēma,bet kādas augstākas amatpersonas ņirgāšanās!Es gan ieteiktu visiem žultainajiem komentētājiem labi paanalizēt cik tomēr Kipurs ielicis ,lai sakārtotu slimnīcu!!!Ja šie žultotāji ir tik gudri un spējīgi-parādiet ko paši esat tādu ievērojamu izdarījuši pilsētas labā!!!Kas ir Luters,kas ir munters?Ja esi godīgs-nosauc savu īso vārdu,kur strādā ko esi tādu izdarījis pilsētas labā!!!Pretīgi!!!

pirms 2 gadiem, 2019.01.21 11:36

jonasam

ko labu tu pats esi izdarījusi

pirms 2 gadiem, 2019.01.22 11:30

tas pats eidis

zaglis paliek zaglis

pirms 2 gadiem, 2019.01.24 11:05

Pranas priekš jonas

Par tādu algu, kāda bija publicēta pagājušajā gadā slimnīcu vadītājiem un locekļiem, slimnīcas būtu jāsakārto ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā, strādājot 20 - 22 stundas diennaktī, protams, bez brīvdienām. Normālajos laikos rajona slimnīcas galvenā ārsta algas likme bija 180,- rbļ.mēnesī. Tagad 500,- - 700,- EUR būtu sarkanā cena (maksimums) pat galvenajam - īstenajam loceklim, ja vēl ir dienesta automašīna. Faktiski šādas algas locekļiem un īstenajiem locekļiem šodien ir pat 10 reizes lielākas par tām, kādām tām vajadzētu būt priekš izdomātajiem locekļu amatiem.

pirms 2 gadiem, 2019.01.21 12:21

čurkste

Paskaidro lūdzu kas tie tād"normālie laiki"?

pirms 2 gadiem, 2019.01.21 16:31

Jau 2009.g....

Lielākās algas ziņā nepārspēta līdere jau gadiem ir SIA "Jelgavas poliklīnika" valdes locekle Anna Zīverte, kas pērn katru mēnesi algā saņēma vairāk nekā septiņus tūkstošus latu. Proti, saskaņā ar valsts amatpersonas deklarāciju kā valdes locekle un ārste Jelgavas poliklīnikā Zīverte algā saņēma 35 641,60 LATUS. Papildus tam algā un prēmijās turpat poliklīnikā viņa pērn saņēma 25 865,14LATUS. Tam vēl klāt pieskaitāmi ienākumi, ko Zīvertei nodrošinājusi ārsta privātprakse tās pašas poliklīnikas paspārnē – 23 631,17 LATI gadā. Tādējādi kopā vienas dakteres un poliklīnikas vadītājas ienākumi pērn bija 85 137,91LATS jeb vidēji 7094,83LATImēnesī!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2019.01.22 10:43

ss

+ sieriņš+viniņš utt ...

pirms 2 gadiem, 2019.01.22 10:50

to > čurkste

Normālie laiki laikam bija tad, kad Latvijas PSR kriminālkodeksā bija panti par izlaupīšanu. Piemēram pēc 88.panta par nesamērīgu algu, prēmiju, piemaksu piešķiršanu, izmaksu un saņemšanu varēja tikt aiz restēm līdz 15 gadiem. Kad kļuvām ""brīvi"", viens no pirmajiem, kas tika izdarīts, bija tas, ka no kriminālkodeksa panti par izlaupīšanu tika izņemti. Protams, LR krimināllikumā tie nemaz netika iekļauti. Tāpēc droši var nebaidoties piešķirt, izmaksāt un arī nebaidoties - saņemt algas 10 reizes lielākas nekā tām vajadzētu būt. Tad vēl piemaksas, prēmijas un tā tālāk bezgalībā.

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 08:49

>

Piemērs - Zīberte!

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 10:11

Unkass

Es šad un tad nodomāju, vai tad šie izlaupītāji tik tiešām nebaidās, ka var pienākt 1905.gada moments. Iespējams, ka ātri pienāks tas, ka būs jāmaksā nodoklis par tualetes poda vāku, par āra atejas durvju krampīti un līdzīgi. Tas nav prātam aptverami, ka pašvaldībā nolemj uzlikt nodokli, kas man jāmaksā par manu māju, ko mana ģimene ir uzcēlusi, bet nevis ievākusies valsts dzīvoklī, ko privatizējusi par kaut kādiem mistiskiem sertifikātiem, kurus izdomāja un ieviesa " ģelu" bīdītāji, lai caur šiem sertifikātiem likumīgi pievāktu sev to mantu, kas piederēja mums visiem. Jā, pašvaldība, atsaucoties uz likumību, uzliek un ar katru gadu paceļ nodokļus, savāc naudu UN SAVĀKTO IZMAKSĀ SEV NENORMĀLI LIELAJĀS ALGĀS. 26 rajonu vietā, lai samazinātu štatus, uztaisīja vairāk par 100 rajoniem, ko tagad sauc par novadiem. Vai jāgaida 5. gada atkārtojums?

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 10:26

Asā hronika