Turpinās tiesāt draudzes locekļus saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās 16

Zemgales rajona tiesa Jelgavā šodien pulksten 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 14.maijā sākās dzemdības. 

Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības. Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts. 

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem. "Latvijas Avīzei" zināms, ka mirušās sievietes vīrs un tēvs atrodas pirmstiesas apcietinājumā un uz tiesu tika konvojēti, bet Dāvida ir uz brīvām kājām. Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi. 

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa. Sēdes noliktas vairākus mēnešus uz priekšu, plānots nopratināt daudzus lieciniekus, tajā skaitā arī Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes garīgais līderis, apsūdzētās sievietes vīrs Jānis Dāvids. 

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības. Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis. 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 16

juridiski var likvidēt

bet ko tas dos, rēali jau var līdzīgi domājušie savākties un savu ideoloģiju paust tāpat

pirms gada, 2019.11.26 09:54

Esse!

Notiesāšana neko nemainīs - kam prātiņš nav, tam nebūs un turpinās tāpat. Publikācijas - varbūt ka kādam tomēr būs vairāk saprāta un neies uz sektām. Ja viņi dzīvo savā barā , nekas. Bet ja tirgo produktus, tad tas var būt bīstami citiem. Jo tādi kas vispār neko nepotē, neārstē var būt arī bīstamu infekciju: tuberkalozes, difterijas, salmonellozes.... nēsātāji

pirms gada, 2019.11.25 15:00

TT

Jūsu zināšanai Svētes maizes ceptuvē strādā cilvēki, kas nav draudzes locekļi!! Tāpēc nav jāraksta muļķības par to, ka iebaros sazin ko!

pirms gada, 2019.11.25 16:45

tt

Nevaru noliegt, ka tas tā nav, bet tomēr Jūsu apgalvojums man neliekas ticams - sektas parasti izmanto savus cilvēkus vai aktīvi apstrādā tos kuri vēl nav ievilkti sektā bet ir kaut kādā saistībā ar sektu.Maizes ceptuves darbiniekiem kuri nav aktīvi sektas dalībnieki viss vēl priekšā ....

pirms gada, 2019.11.26 11:42

Aha

TT nestāsti.Tur strādā arī sektas locekļi!Un tirdziņos viņi maizi arī tirgo!

pirms gada, 2019.11.25 19:19

Acīmredzot

konkurence dara savu, produkcija Svētes maizei ir ļoti laba. Un nevajag saistīt konkrēto gadījumu ar uzņēmējdarbības praksi.

pirms gada, 2019.11.26 09:52

to acīmredzot

Ja tur strādā sektas locekļi rodas jautājums vai viņi saņem pienācīgu algu. Ja viņi to dara pa velti sektas vadoņu apstrādāti, tad par konkurenci godīgu runa nevar būt, vergu darbs vienkāršāk sakot. Pat ja viņi saņem algu nav teikts ka tā netiek atgriezta uzreiz atpakaļ sektas vadoņiem ....

pirms gada, 2019.11.26 11:46

Juv

Krievijā bijušais milicis nodibināja Saules pilsētu un lika sevi saukt par Jēzu Kristu.Daudzi naivie viņam noticēja.

pirms gada, 2019.11.26 12:21

TT

Jā nenoliegšu ir daži arī no draudzes, kas piegādā preci, tirgojas ārpus ceptuves.
Tos kas nav draudzē neviens "neapstrādā". Droši vien dēļ šī gadījuma vispār tas viss tiek noklusēts un par to netiek runāts. Nekāda draudze pat netiek pieminēta darba vietā.
Katrā ziņā ceram, ka dēļ šī visa uzņēmums netiks nogremdēts, jo mēs gribam strādāt un mūsu produkcija ir laba! Cilvēki, kas tur strādā no draudzes ir labi cilvēki.. Tikai diemžēl ievilkti pret savu gribu ne tur kur vajag. Žēl viņus.

pirms gada, 2019.11.26 18:56

RŪKIS

MŪSU ĢIMENE BIEŽI BRAUCA IEPIRKTIES, TAGAD NOLĒMĀM NEBRAUKT,FIRMAS VADĪBĀ JAU NEKAS NAV MAINĪJIES KAUT KAM FIKTĪVI NOFORMĒTA FIRMA UN VISS. TUR IR NĀVE, PAR KURU BŪS JĀATBILD-JA NE CILVĒKU PRIEKŠĀ, TAD DIEVA PRIEKŠĀ NOTEIKTI...

pirms gada, 2019.11.27 16:54

eh

Ja bērna un mazbērna novēršama nāve šos cilvēkus nepārmāca, tad viņiem nepalīdzēs pat mūžs cietumā. Tas lai paliek brīdinājumam visiem, kurus mēģina savaņģot sektā - pakļaušanās cena var būt Jūsu vistuvāko nāve no Jūsu nevis Dieva rokas.

pirms gada, 2019.11.28 12:04

Asā hronika