Ugunsdzēsēji atgādina ievērot piesardzību, gatavojot vai sildot ēdienu 2

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 13.jūlija pulksten 6.30 līdz 16.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.

Svētdien pulksten 7.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Platones pagastu, kur dega garāža divi šķūņi un siltumnīca kopumā 250m2 platībā. Pulksten 11.56 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Pulksten 11.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Bauskā, kur pa daudzdzīvokļu nama logu nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts deg piededzis ēdiens 0,5m2 platībā. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji pa logu iekļuva piedūmotajā dzīvoklī uz izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un nodeva NMPD mediķiem. Pulksten 12.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina ievērot piesardzību, gatavojot vai sildot ēdienu, neatstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus pavēstīs par izveidojušos sadūmojumu.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kur Aizkrauklē dega dārza māja 70m2 platībā, Tērvetes novada Augstkalnes pagastā dega neapsaimniekota ēka 40m2 platībā, Jelgavas novada Kalnciema pagastā uz pagraba jumta gruzdēja skaidas un kūdra 6m2 platībā, Jēkabpilī, Jaunjelgavas novada Daudzeses pagastā, Neretā un Satiksmes ielā Jelgavā dega atkritumi 2m2 platībā (katrā vietā) , Krustpils novada Kūku pagastā dega traktors, bet Viesītes novada Saukas pagastā dega koks 7m2 platībā.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, piektdien ugunsdzēsēji glābēji Jēkabpilī atbrīvoja ligzdā iepinušos vārnu.

Svētdien glābēji saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Codes pagastu, kur uz mājas lieveņa atradās odze. Ugunsdzēsēji glābēji čūsku notvēra un palaida brīvībā.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jelgavnieks

vai varētu vienreiz pārtraukt tos tizlos cilvēka cieņu pazemojošos padomeļus ugunskuru nekurt nepeldēties un ja tiksiet ūdenītad ne tālāk kā līdz ceļiem nesēdieties pie stūres reibumā ta kāpēc diženie varenie vēl neizrādīt ,rūpes, brīdinot nedzert žurku indes kausētu svinu nelekt ugunskurā stulbuma idiotisma piemēru tak ir diezgan un jūs informetie savlaik tak ar varējāt uzklecēt plakātu -vecen netraucies pa lidmašīnas trapu augstpapēžu tupelēs kaklu var nolauzt

pirms 3 gadiem, 2018.07.17 08:30

veča

vau nu mīļi mīļi pa tām ,rūpēm, nu ja jau tik ,svarīgi, piekodinājumi tad varēja vēl piemeldēt ka sērkociņš ir dzēšams to nopūšot nevis metot spainī ar benzinu ja jau rūpējas tad uz pilnu klapi

pirms 3 gadiem, 2018.07.20 09:21

Asā hronika