Ugunsdzēsēji palīdz novērst piesārņojumu Lielupē

Aizvadītajā diennaktī, no  8.augusta pulksten 6.30 līdz 9.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, informē VUGD.

Pulksten 15.38 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Dobeles šosejā, ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji atvienoja abu automašīnu akumulatora klemmes, izmantojot absorbentu, savāca izlijušo degvielu un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Lai pēc iespējsa ātrāk varētu atjaunot satiksmi, ar ugunsdzēsības autocisternā iebūvētās vinčas palīdzību viena no ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajām automašīnām tika novilkta no ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza pulksten 16.36.

Pulksen 16.21 Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz  Lielupi, kur, iespējams, kopā ar lietus notekūdeņiem upes akvatorijā bija ieplūdusi nezināmas izcelsmes, degvielai līdzīga viela. Vielas laukumi tika konstatēti apmēram 200 kvadrātmetru platībā zem tilta un gar krastu. Lai ierobežotu vielas tālāku izplatīšanos, ugunsdzēsēji glābēji vairākās vietās upē izvietoja 29 apsorbējošās bonas kopumā 87 metru garumā. Notikuma vietā bija ieradušies arī Valsts vides dienesta pārstāvji.

Šorīt notikuma vieta tiks apsekota un lemts par turpmākajām darbībām, ja tādas būs nepieciešamas.

Pulksten 22.39 Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Glūdas pagastu, kur dega mikroautobuss 10 kvadrātmetru platībā un blakus esošā šķūņa ārsiena sešu kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten  00.12. 

Foto: Eva Pričiņa

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika